Дочка з зятем і дітьми живуть в нашому будинку, але їм цього замало. Донька ще хоче, щоб ми їм з кредитом допомагали і з дітьми сиділи, поки вони працюють. Нещодавно ми повернулися з санаторію і дочка висловила своє невдоволення, що ми даремно витрачаємо гроші, в той час як вони в боргах. І взагалі, в нашому віці належить вдома сидіти і онуків няньчити. У мій час мені з дітьми ніхто не допомагав, я сама давала собі раду

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Може, когось пенсія лякає, а я можу сказати, що ми з чоловіком тільки жити почали. Ми все життя тяжко працювали, але на старість зуміли накопичити і тепер нарешті пожинаємо солодкі плоди наших праць. Я пропрацювала тридцять п’ять років в школі, дуже виснажлива робота; чоловік – водієм на фурі. І ось ми вже кілька років на пенсії і можемо дозволити собі поїздки в санаторії, щоб трохи поправити здоров’я.

У минулому році їздили до моря. Погрілися, позасмагали, прямо смак життя відчула. Цього року влітку побували в санаторії, розташованому в сосновому лісі. Там було багато наших ровесників, ми вечорами збиралися біля багаття, пісні співали. Дуже сподобалося, і чоловік, і я завели нових друзів. Для нас настала прямо золота пора: коли діти виросли, на роботу ходити не потрібно, живи і насолоджуйся життям.

Але є одна проблема – наша дочка. Вона з чоловіком і дітьми живуть разом з нами. І кожен раз ми з чоловіком збираємося на відпочинок під їх осудливі погляди. А ось після повернення з санаторію дочка висловлює своє невдоволення, що ми даремно витрачаємо гроші, в той час як вони перебиваються з боргів на борги, щоб виплатити кредит на машину; і взагалі в нашому віці належить вдома сидіти і онуків няньчити.

Я не витримала безглуздих звинувачень в свою адресу і пояснила доньці, що ми їй нічим не зобов’язані, нехай скаже спасибі за те, що має. Але з’ясовували стосунки ми з дочкою удвох, чоловік і зять по-хитрому втекли з дому.

Я дожила до пенсії, і не зрозуміла, коли ми щось упустили у вихованні нашої доньки. Мало того, що вони з зятем і дітьми живуть в нашому будинку, так вона ще хоче, щоб ми їм з кредитом допомагали і з дітьми сиділи поки вони працюють. У мій час мені з дітьми ніхто не допомагав, сама розривалася. Зрештою, є дитячий садок для цього.

Кредит на машину їх теж ніхто брати не просив, чоловік віддав їм в користування свою стару машину, могли ще спокійно кілька років на ній їздити. Але ні, вони занадто модні, їм іномарку подавай.

З донькою ми не розмовляємо, а чоловікові все одно. Каже: «Нехай живуть, як хочуть». А мені небайдуже, я не хочу всю пенсію прожити без спілкування з рідною дитиною. У санаторій ми їздили, і ще будемо їхати, але в таку атмосферу зовсім не хочеться повертатися.

Виганяти я, природно, дітей з дому не збираюся, разом будемо жити, раз свого житла у них немає. Але як пояснити дочці, що дах над головою ми їм надали, а більше нічого не винні? Щоб ви не подумали, що я погана бабуся, онуків я своїх люблю, але я маю піклуватися і про своє здоров’я.

А у внуків є батьки, які за них відповідальні. Чому дочка в свої роки думає, що батьки їй щось винні? Освіту дали, виростили, виховали, дах над головою надали. Усе! Звідки у сучасної молоді такі поняття? У наш час всі були більш відповідальні і самостійні.

Фото ілюстративне – litnet.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий