Збережи ЗІР! Тратака – техніка для очищення очей

Інше...

Ми прекрасно знаємо і розуміємо важливість мати хороший зір і здорові очі. Але, у багатьох з нас, рано чи пізно, з’являється проблема із зором. Причинами цього можуть бути багато факторів. І кожен по різному намагається вирішити цю проблему.  70% з 100 починають користуватися окулярами або лінзами (протезами для очей), решта 20 намагаються вирішити цю проблему найрізноманітнішими способами. І 10% це вдається.

Сьогодні пропонується багато способів відновлення зору за допомогою самих різних комплексів гімнастики для очей, методик (метод Бейста, якого активно пропагує академік Жданов). І найбільш цілеспрямованим, вони приносять свої позитивні результати.

Тратаку  – методика, про яку я хочу вам розповісти, є давньою медитативної технікою з хатха-йоги, яка в перекладі означає «стійкий пильний погляд». Головна суть цієї техніки це зосередження розуму, відкриття в собі нових здібностей, розвиток концентрації. Але, крім усього цього, вона здатна на фізичному рівні виправляти певні дефекти очей і викорінювати очні хвороби.

За допомогою Тратаку виліковуються далекозорість, короткозорість, астигматизм, косоокість. Також підуть депресія, безсоння, занепокоєння

ТЕХНІКА ВИКОНАННЯ

1.Прийміть зручну позу (переважно асана для медитації) в темній кімнаті.

2.Поставте перед собою запалену свічку на відстані 30-60 см від обличчя на рівні очей.

3.Випряміть спину, розслабтеся і закрийте очі. Відчувайте тільки своє тіло.

4.Прийнявши зручне положення, постарайтеся надалі не ворушитися протягом усього вправи.

5. Коли ви будете готові, відкрийте очі і сфокусуйте погляд на яскравому плямі полум’я (на самому кінчику гніту).

6.Продовжуйте дивитися на полум’я з граничною концентрацією.

7.Вся ваша свідомість має бути повністю зосереджена в очах, в той час як сприйняття решти тіла має розчинитися.

8.Погляд повинен бути зосереджений на одній точці до появи сліз.

9.Коли очі втомляться або почнуть сльозитися, закрийте їх і розслабтеся.

10.Не рухайтеся.

11.Зберігайте перед закритими очима образ полум’я. Кожен з нас, подивившись на сонце (або на джерело яскравого світла) і закривши на деякий час очі, зберігає його чітке зображення на сітківці очей. Точно так само станеться і з полум’ям свічки.

Виконуйте Тратаку на зображення полум’я свічки, утримуючи його безпосередньо перед межбрівям або трохи вище. Як тільки зображення почне пропадати, відкрийте очі і знову сконцентруйтеся на полум’я свічі. Тривалість одного сеансу медитації бажано повинна дорівнювати 10-15 хвилинах і більше.

Виконувати практику можна кілька разів на тиждень. Зосередження на полум’я свічки абсолютно безпечне. Потрібно тільки уникати зайвого перенапруження очей спочатку практики. Приблизно через місяць застосування цієї методики відзначається поліпшення зору і підвищується його гострота.

Просто почніть це робити і відчуєте це самі! Будьте здорові і бережіть очі. Всім ясного погляду!

Автор: Олена Яснева

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий