Просто в ефірі! Вони не стали мовчати – “ситуація буде катастрофічною”. Влаштували суперечку, “прорив неможливий”

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Ексвіцепрем’єр Павло Розенко та нардепка з фракції “Слуга народу” Олена Шуляк посперечалися в ефірі каналу “Україна 24” через пенсіонерів, субсидії та бюджет.

Павло Розенко заявив, що бюджет на 2021 рік критичний і з рекордним дефіцитом.

“Україна в кризі. Сума запозичень, яку хоче взяти уряд на зовнішньому та внутрішньому ринку, — це 750 млрд гривень. Це показує, що уряд не бачить інших можливостей наповнення бюджету, як входження в боргову яму. Ми не бачимо нових серйозних пенсійних програм. Так, буде проведена індексація згідно з законом, який ми приймали ще у 2017 році. Щодо субсидій, скорочення відбулося ще минулого опалювального сезону, коли уряд вирішив скоротити нормативи субсидій. Але люди це не так сильно відчули, тому що ціна на газ була невелика. Але цього року ситуація буде катастрофічною”, — сказав він.

Олена Шуляк відповіла, які програми збирається втілювати уряд.

“Стосовно підвищення пенсій наступного року — буде п’ять етапів. Звичайно, опоненти нас критикують, але погодьтеся, якщо 29 років усе розвалювали, то за півтора року зробити проривні кроки неможливо. З 1 січня буде збільшена пенсія для громадян, які мають трудовий стаж — вона зросте від 2100 гривень до 2400. У березні відбудеться щорічна індексація на 11%, у квітні буде автоматичний перерахунок всім працюючим пенсіонерам і так далі. На жаль, більше для пенсіонерів ми поки що зробити не можемо. Єдине, залишаються доплати по 500 гривень щомісяця пенсіонерам, які мають вік 80+ років, і наступного року буде для пенсіонерів 75+ років. Це небагато, але це мінімум, який ми можемо забезпечити”, — сказала вона.


Павло Розенко у відповідь вказав на збільшення дефіциту Пенсійного фонду.

“Знаєте, ви обіцяли на виборах, деякі члени вашої команди, що треба лише поміняти владу, і через три місяці пенсіонерам збільшать пенсію втричі. Ми теж три роки працювали, і від нас теж вимагали. До того ж ці історії, які ви розказуєте про пенсії… Минулого року дефіцит Пенсійного фонду був 150 млрд, а в цьому році збільшили вже до 203 млрд. От ваша діяльність за півтора року. Програми, які ви перелічили, це програми пенсійної реформи 2017 року, яку приймала наша влада”, — сказав він.

Своєю чергою, Шуляк звинуватила Розенка, що криза — це і є результат реформ уряду, в якому він працював.

“Це (дефіцит пенсійного фонду — ред.) результат тих реформ, які ви, Павле, проводили. Весь дефіцит пенсійного фонду буде покритий з державного бюджету. Я не розумію криків опонентів, що ми робили гарно, а ви робите погано. Робимо все можливе в тій кризі, в якій опинилися і до якої довела попередня влада”, — сказала вона.

Раніше в “Слузі народу” назвали причину збільшення заборгованості із зарплат.

ДжерелоПоділитися в соц.мережах

Добавить комментарий