Вчені знайшли унікальну гробницю з золотими скарбами та цілим бойовим кораблем (відео)

Інше...

У Норвегії археологи під час розкопок знайшли поховання вікінгів з судном, банкетним залом і храмом. Повідомляє Live Science.

Дослідницькі роботи проводилися на південному сході країни. Вчені за допомогою георадарів вивчили 13 курганів. У місцях поховання були драккар (судно вікінгів), будівлі та прикраси, які говорять про елітний статус похованих там людей. Вік поховання — не менше 1500 років, тобто воно було зроблено у 5 сторіччі нашої ери, а от бойовий коробель був закопаний у 9 сторіччі. Дослідники впевнені, що протягом кількох сторіч вікінги у цьому місці ховали свою еліту та верхівку суспільства.

Знайдені будівлі могли бути фермерським будинком, храмом. Вчені повідомили, що найбільший будинок був схожий по структурі і розмірам на бенкетні зали, знайдені в інших поселеннях вікінгів.

“Ми, ймовірно, можемо сказати, що для еліти було важливо продемонструвати свій статус за допомогою щедрих і ретельно спланованих ритуалів поховання”, – сказав автор дослідження Ларс Густавсен, археолог з Норвезького інституту досліджень культурної спадщини (NIKU).

Вчені відзначають, що поховання кораблів було вельми незвичайним ритуалом. Традиційно вікінги здійснювали поховання човнів до 12 м. Розмір новознайденого судна становить 20 м.

Джерело: greenpost.ua

Підпишіться на групу «СВІДОК» у Facebook

Більше актуальних новин дивіться в програмі “Свідок” на телеканалі НТН по буднях – 8.30, 12.30, 16.30, 19.00, 23.15, і щосуботи о 19.00.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий