Едуард Прощук: При розприділенні екоподатку потрібно враховувати інтереси громад

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

В середу, 11 листопада, на засіданні екологічного комітету депутати розглянули законопроект №3631, який зокрема стосується екологічного податку. Сьогодні підприємства забруднювачі сплачують екоподаток до державного й місцевого бюджетів, щоб влада використовувала ці кошти на природоохоронні заходи.

Читайте також: Сімейні лікарі теж мають отримувати доплати, бо працюють з хворими на COVID-19, — нардеп Едуард Прощук

На засіданні комітету звучали пропозиції, щоб частину екоподатку спрямувати не до державного бюджету, а на модернізацію підприємств забруднювачів. Умовно, на їх нові системи фільтрації чи очищення. Підприємство оновлюється й, відповідно, менше забруднює середовище.

Мова йде про ЗУ №3631 «Про зменшення обсягів скидів забруднюючих речовин у водні об’єкти, викидів в атмосферне повітря та розміщення відходів».

«Ідея первинно хороша, але є ризик, що кошти не будуть використовувати за призначенням, також відсутній механізм контролю. Справді, є випадки, коли кошти з екоподатку в містах чи областях використовуються нераціонально. Та ми не можемо допустити забрати екоподаток з місцевих бюджетів через помилки керівництва на місцях і нераціонального використання коштів. Це не державницька позиція і вона не виправдовує себе», – підкреслює народний депутат Едуард Прощук.

Народний депутат наголосив, якщо впроваджуються якісь податкові пільги підприємствам (згідно 103 статті бюджетного кодексу) повинна передбачатись компенсація недоплаченого екоподатку місцевим бюджетам, а цього в законі наразі немає. Тому допрацьовуємо законопроект.

Як зазначив народний депутат Верховної ради, член екокомітету Едуард Прощук, спільним рішенням депутати відправили закон на доопрацювання, адже під час обговорення не обійшлось без дискусії.


Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram — найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Loading…

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий