Зміни у ПДР: поправки мають знизити аварійність

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Масштаби дорожньо-транспортного травматизму в Україні значно випереджають показники більшості держав світу.

Зміни у ПДР: поправки мають знизити аварійність - пішоходи, ПДР, Кабмін, Кабінет Міністрів України, велосипедисти, автомобіль, Аварія на дорозі - road 1610959 640

Як зазначають у пояснювальній записці постанови Кабінету Міністів України, зміни в ПДР зумовлені створенням безпечних та комфортних умов щодо підвищення рівня безпеки на дорогах.

Для пішоходів

Відтак задля підвищення безпеки, пішоходи у темну пору доби обов’язково мають використовувати світлоповертальні елементи.

«У темряві на дорозі людину в темному одязі при ближньому світлі фар водій автомобіля може побачити лише на відстані 25-30 м. Крім того, під час складних погодних умов водії більш зосереджуються на русі інших транспортних засобів, а не на піших учасниках дорожнього руху.» – пояснює Кабмін.

Зміни у ПДР: поправки мають знизити аварійність - пішоходи, ПДР, Кабмін, Кабінет Міністрів України, велосипедисти, автомобіль, Аварія на дорозі - road 3946539 640

Для велосипедистів

Через стрімке зростання поціновувачів велосипедного транспорту, відтепер велосипедистам дозволяється рухатися смугою для громадського транспорту. Таке рішення зумовлено тим, що швидкість автомобіля у середньому становить 50 км/год, у той час як маршрутного транспортного засобу – 20 км/год.

«У зв’язку з щільною забудовою вулицю у населених пунктах не завжди можливо збільшити геометричні параметри проїзних частин доріг та, у свою чергу, облаштувати велосипедні доріжки». – йдеться у записці.

Зміни у ПДР: поправки мають знизити аварійність - пішоходи, ПДР, Кабмін, Кабінет Міністрів України, велосипедисти, автомобіль, Аварія на дорозі - cycle path 3444914 640

Для водіїв

Відтепер водіям таксі та інструкторам з водіння, необхідно пристібатися за новими правилами дорожнього руху. Лише водіям та пасажирам з інвалідністю, а також оперативних та соціальних транспортних засобів дозволено не користуватися ременями безпеки.

Усі інші повинні користуватися не лише ременями безпеки, а й підголівниками, де їх установка передбачена конструкцією. Про це повідомляють у порівняльній таблиці постанови Кабінету Міністів України .

Зміни у ПДР: поправки мають знизити аварійність - пішоходи, ПДР, Кабмін, Кабінет Міністрів України, велосипедисти, автомобіль, Аварія на дорозі - car 1865856 640

Раніше «Погляд» повідомляв про результати автофіксації порушень ПДР: порушники сплатили 31 млн грн штрафів. А як правильно його сплачувати – «Погляд» також писав.

Фото: pixabay

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий