На Прикарпатті вперше провели унікальну операцію з лікування чоловічого безпліддя (ФОТО)

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Лікар Прикарпатського центру репродукції людини Міністерства охорони здоров’я України Іван Куйбіда уперше на теренах Івано-Франківської області успішно провів унікальну операцію за технологією мікрохірургії micro-TESE.

“Ще кілька років тому діагноз – азооспермія – відсутність сперматозоїдів в еякуляті, був вироком для чоловіків, – розповідає лікар Іван Куйбіда. – За допомогою методики micro-TESE під операційним хірургічним мікроскопом в яєчку шукають здорові ділянки пульпи, в яких найбільша ймовірність отримати сперматозоїди для подальшої кріоконсервації або запліднення яйцеклітини. Операція вимагає фаховості лікаря, але для пацієнта не є складною – після неї перебування у стаціонарі становить 1 день”.

Іван Куйбіда закінчив Івано-Франківський національний медичний університет, пройшов інтернатуру за спеціальністю «урологія» на базі Івано-Франківської ОКЛ. Відтоді займається діагностикою та лікуванням всіх видів чоловічого безпліддя, оперативною урологією, андрологією. Бере участь у клінічних дослідженнях, спрямованих на покращення чоловічої фертильності. А ще – є членом Української асоціації репродуктивної медицини й Асоціації урологів України.

“Це був важкий крок, але дуже важливий, – ділиться своїми переживаннями Іван Куйбіда. – Для проведення операції micro-TESE потрібне точне і дороге мікроскопічне обладнання, але досі такого на теренах не лише нашої, а й сусідніх областей не було. Вдячний за підтрмику адміністрації на чолі з директором Центру репродукції Ігорю Степановичу Головчаку. Щороку до Центру репродукції людини звертається більше 25000 безплідних пацієнтів. Багатьом з них лікарі нашого центу допомогли стати батьками. Дотепер подібні операції на території Прикарпаття не проводили”.

Державний заклад «Прикарпатський центр репродукції людини» МОЗ України – спеціалізований державний медичний заклад, призначений для надання медичної допомоги безплідним парам. Під час створення Центр був єдиним в Західній Україні спеціалізованим медичним закладом і сьогодні він за рівнем і повнотою надання допомоги неплідним парам вважається одним із лідерів.


Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram — найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Loading…

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий