Політика і волонтера Притулу розкритикували за антисемітизм

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Комісія з журналістської етики назвала антисемітом відомого політика, шоумена, журналіста і волонтера Сергія Притулу. Про це орган повідомив на своєму сайті. Причина інциденту в тому, що у ефір, який вів Притула на “Радіо НВ” подзвонив невідомий і висловив свої погляди.

«Зловживаючи наданою радіо НВ можливістю висловитись й використовуючи мову ненависті та ненормативні вислови, він вдався до знущання та образ на національному ґрунті, спрямованих на розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Святкування єврейського Нового року Рош ґа-шана, що відбувається в Умані, він назвав “шабашем”, а самого цадика Нахмана, головного пророка та засновника брацлавського хасидизму, могила якого в Україні є об’єктом всесвітнього паломництва, поіменував “нациком хацманом”. Автор звернення обурений тим, що ведучий ефіру Сергій Притула «не тільки не повідомив слухачів про неприпустимість використання радіо НВ в якості рупора для юдофобських висловлювань, а навпаки, вступив зі слухачем в доброзичливу бесіду, з приємною усмішкою повідомивши, що «повністю розділяє його емоційне обурення» і «страшенно радий чути його в ефірі з таким хорошим настроєм» – пишуть на сайті Комісії.

На думку органу, ведучий прямого етеру Сергій Притула мав щонайменше кілька можливостей вчинити відповідно до етичних стандартів. Комісія вважає, що Притула мав по-перше, перервати виступ гостя, вказавши йому на неприпустимість образ на національному грунті, а по-друге, після виступу гостя звернути увагу авдиторії на те, що відбулося грубе порушення прав людини і що редакція не поділяє таких поглядів. 

Притулі інкримінують порушення пункту 15-го Кодексу журналістської етики: «Ніхто не може бути дискримінований через свої стать, мову, расу, релігію, національне, регіональне чи соціальне походження або політичні уподобання. Вказувати на відповідні ознаки особи (групи людей) слід лише у випадках, коли ця інформація є неодмінною складовою матеріалу. Необхідно утримуватися від натяків або коментарів, що стосуються фізичних недоліків чи хвороб людини, уникати вживання образливих висловів, ненормативної лексики».

Нагадаємо:

Please follow and like us:

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий