В СБУ не чекали! Одразу після реформи, заберуть частину повноважень. Важливі деталі: що зміниться

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Президентський законопроєкт щодо реформи СБУ повинен впроваджувати запобіжники, які унеможливлюють залучення Служби до розслідування економічних, корупційних та інших злочинів, що не належать до її підслідності.

Про це в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” заявив глава СБУ Іван Баканов. За його словами, таких повноважень Служба не має і зараз.

“Негативний резонанс викликають, передусім, доручення, які ми отримуємо від слідчих підрозділів інших правоохоронних органів – і маємо їх виконувати. Це і є основна підстава для звинувачень СБУ у розслідуванні злочинів, що не належать до її підслідності. Давайте подивимося на просту статистику: за 2019 рік в СБУ надійшло 4,2 тис. доручень від інших правоохоронних органів. 64% з них не стосувалися компетенції спецслужби”, – пояснив глава СБУ.

Він нагадав, що у Житомирській області за дорученням Генпрокуратури і ДБР співробітники СБУ встановлювали адреси підпільних гральних закладів, а у Запорізькій – вручали повістки за порушення ПДД.

“Але підкреслюю – це не ініціатива СБУ і не спроба зловживати повноваженнями. На жаль, в такі умови нас ставить чинний Кримінально-процесуальний кодекс. І з цим треба щось робити. На жаль, норми, спрямовані на врегулювання цієї проблеми, зникли у редакції “доопрацьованого” законопроєкту, яку зареєстрував комітет”, – пояснив Баканов.

За його словами, законодавці просто вилучили із завдань, функцій і повноважень СБУ усі положення, які стосуються економіки.


Він підкреслив, які питання лишилися не переглянутими:

“До того ж давайте розділяти – є чесний бізнес, який держава повинна підтримувати і якому слід допомагати. А є олігархи, монополії, фінансові спекулянти, прихований бізнес чиновників чи ОЗУ. Зрештою, одна відома ювелірна фінансова піраміда – це теж бізнес, який просто ошукав тисячі українців і вивів в РФ 250 млн доларів. То, може, і йому інвест-няню виділити?” – підсумував глава СБУ.

Нагадаємо, 30 жовтня нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк заявив, що СБУ позбавлять права розслідувань економічних злочинів.

3 вересня Верховна Рада в першому читанні та за основу підтримала законопроєкт №3087-Д про створення Бюро економічної безпеки (БЕБ). Воно розслідуватиме злочини у сфері державних фінансів і замінить податкову міліцію.

У вересні 2019 року Кабмін постановою №846 відновив повноваження податкової міліції при Державній фіскальній службі. Передбачалося, що орган діятиме тимчасово, поки повноцінно не запустять Державне бюро розслідувань.

ДжерелоПоділитися в соц.мережах

Добавить комментарий