«Госпіталізуємо Лише Важких Пацієнтів»: Калинчук Заявив, Що В Україні Почалося Медичне Сортування

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

В Одесі через обмежений резерв ліжок і персоналу до медзакладів почали госпіталізувати «вже дуже важких пацієнтів» із COVID-19.

Про це головний лікар Одеської обласної лікарні (2005-2010) Сергій Калинчук повідомив в етері суспільно-політичного ток-шоу «Право на владу».

«Те, що сьогодні вже відбувається, називається медичним сортуванням. Тому що ми сьогодні не госпіталізуємо пацієнтів, по суті, із середнім ступенем тяжкості», — пояснив він.

За словами Калинчука, лише впродовж минулої доби співробітники «швидкої» отримали близько сотні викликів до пацієнтів із COVID-19. Із них 70 хворих потребували госпіталізації.


«Це після тих нових протоколів госпіталізації, які ввів МОЗ з початку цього тижня. Це дуже важкий стан. Це пацієнти, у яких декомпенсована супутня патологія; пацієнти з важкими гіпертонічними станами і важким цукровим діабетом, яким і так по визначенню показана вже госпіталізація», — розповів він.

Медик вважає, що незабаром «те, що відбувається в Одесі, буде й в інших містах» України.

«Два тижні тому ми з вами бачили як стоять черги зі «швидкої» допомоги біля приймальних відділень клінік, які займалися COVID-19. Сьогодні ці черги стали менше, але завдяки тому, що практично 350 ліжок міських лікарень було перепрофільовано, — зауважив Калинчук. — Це такі відділення, як опікове, кардіологія, неврологія і т.д.»

За його словами, резерв цих ліжок і персоналу «дуже обмежений», а, окрім того, незабаром «проблема буде вже з реанімаційними ліжками».

Раніше Калинчук також розповів про те, як пацієнти з важкою патологією вимушені чекати на планові операції через нещодавнє рішення про їхнє скасування у зв’язку з карантинними обмеженнями.Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий