Купівля квартири в новобудові через рієлтора чи в забудовника: де більше переваг?

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

На сьогодні є два основних способи купівлі квартир у новобудовах: через рієлтора або безпосередньо у забудовника. Аналітичний центр компанії blago developer дослідив переваги кожного способу.

Переваги купівлі квартири від забудовника:

  • Вигідна ціна

Чи не найважливішим чинником для покупця квартири є питання грошей. Тут перевага на боці забудовників. Зауважимо, рієлтор працює за комісійні, які закладаються до ціни квартири. Розміри комісії більш-менш усталені й становлять в середньому по Україні 3 – 5% вартості квартири. Тож розраховувати на якусь значну знижку при купівлі через посередника не варто. Інше питання – при купівлі у девелопера. Тут у забудовника запас для знижки значно більший.

  • Надійність вибору

Перед тим як купляти квартиру в новобудові важливо проаналізувати всіх забудовників і обрати найбільш надійного та перевіреного. Наприклад, в Івано-Франківську вже понад 17 років успішно працює на ринку нерухомості компанія blago developer. Купляючи через рієлторську компанію можна натрапити на недобросовісного забудовника через рекомендацію посередника.

  • Власні відділи продажу

Великі фірми-забудовники мають власні відділи продажу та достатньо співробітників, готових в будь-яку хвилину виїхати з клієнтом на об’єкт – витратити час на показ квартири та отримати максимально детальну консультацію про кожен етап будівництва.

  • Безпечний процес оформлення купівлі-продажу житла

Відповідно до частини 1 статті 657 Цивільного кодексу України, договір купівлі-продажу квартири підлягає нотаріальному засвідченню. Великі фірми-забудовники активно співпрацюють з нотаріальними конторами, а деякі з них, як, наприклад, blago developer має своїх штатних нотаріусів та юристів.

  • Великі забудовники пропонують квартири в різних локаціях

Наприклад, в Івано-Франківську, компанія blago developer пропонує широкий вибір нерухомості у всіх частинах міста, зокрема, у центральній частині міста -ЖК Family Plaza, Main House, Авторський, Manhattan, біля озера – елітні комплекси Parus та Royal Hall, поблизу вул. Незалежності-Тисменицька – Паркова Алея, Chocolate, а також котеджне містечко Franko River Club та в мікрорайоні Пасічна – Містечко Соборне та ЖК Comfort Park.

Переваги купівлі квартири через рієлтора:

Широкий вибір нерухомості серед усіх забудовників

Рієлторські фірми, які працюють сьогодні в Івано-Франківську, співпрацюють з багатьма забудовниками, а отже можуть запропонувати ширший вибір житла на первинному ринку, проте не всі з запропонованих є надійними та перевіреними.

  • Рекомендація щодо вибору та оцінка нерухомості

Значно більше шансів отримати неупереджену характеристику квартири в рієлторському агентстві, для якого головною метою є отримання прибутку від продажу нерухомості та байдуже, ким ця нерухомість збудована. Звісно, не варто виключати той факт, що з кимось із девелоперів у того чи іншого рієлтора можуть скластися більш тісні взаємовідносини в силу різних (як-от: фінансове заохочення, родинні відносини чи інші особисті уподобання) причин. Врешті-решт, комісію рієлтору сплачує продавець і це не можна не враховувати. І тоді варто очікувати, що такий посередник намагатиметься нав’язати вам свої уподобання.

  • Юридична перевірка забудовника

Якщо самостійно перевірити забудовника складно, то фахівці посередницьких фірм ретельно вивчають документи та виставлені на продаж квартири. Бо ж мало хто з солідних посередницьких фірм, які давно працюють на ринку нерухомості, ризикуватиме своєю діловою репутацією і продаватиме підозрілі об’єкти. Втім, історія, на жаль, знає і такі приклади.

Безумовно, купляти нерухомість напряму у забудовника чи через рієлтора обирати Вам. Проте, експерти рекомендують укладати угоди з забудовниками без посередників.

*на правах реклами


Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram — найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Loading…

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий