Локдаун “можливий”. Країну шокувала несподівана заява – “протокол сортування”: “катастрофа для країни”

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Уведення нового локдауну в Україні на тлі зростання захворюваності на COVID-19 не відкидається у Верховній Раді.

Про це в ефірі політичного ток-шоу “Право на владу” заявив глава парламентського комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медстрахування Михайло Радуцький. 

Умовою введення нового жорсткого карантину, за словами чиновника, буде введення протоколу сортування хворих COVID-19. Тоді, як сказав Радуцький, локдаун “можливий”.

Йдеться про спеціальне керівництво для медиків, у якому визначається, яким пацієнтам краще надавати допомогу, а яким ні за умови перевантаження системи.

“Протокол сортування – це локдаун системи охорони здоров’я і локдаун для країни. Коли лікар повинен вибирати, кого йому лікувати – це катастрофа для країни”, – пояснив Радуцький.

Водночас він сказав, що новий жорсткий карантин українська економіка не витримає, хоча весняний і допоміг медсистемі підготуватися до пандемії й уникнути перевантаження на перший час.

Нагадаємо, глава МОЗ Максим Степанов заявив, що Україні потрібен повний локдаун, але є проблема.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що вільні місця для госпіталізації хворих на коронавірус можуть закінчитися до грудня поточного року, а значить, необхідний новий карантин.

Ексголовний санітарний лікар України Сергій Бережнов вважає, що тритижневий локдаун дозволив би в рази скоротити захворюваність на коронавірус.

19 років. Студентка Львівського національного університету імені Івана Франка. Журналіст. Люблю дізнаватися щось цікаве та відкривати для себе нові можливості.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий