Навіщо ЗСУ чеські 152-мм гаубиці 70-х років?

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

 Держкомпанія «Укрспецекспорт» все ж таки  уклала контракт із чеською компанією Excalibur Army на придбання списаних 152-мм САУ ShKH Vz.77 «Дана», при цьому САУ з балансовою вартістю $62 000 після модернізації будуть продані Україні по $1,55 млн за одиницю.  Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко, який також направив депутатське звернення генпрокурору, голові СБУ та міністру оборони, інформує Ukrainian Military Pages

 У зверненні народний депутат наводить інформацію про те, що на озброєнні чеської армії налічується 89 самохідних гаубиць vz.77 DANA [Dělo Automobilní Nabíjené Automaticky] калібру 152-мм. З них початку 2017 року планували модернізувати 33 У травні 2018 року Міноборони Чехії визнало, що інтеграція цих САУ в єдину систему цифрової передачі даних, цілевказання, наведення та управління вогнем за стандартами країн НАТО є для Чехії надто дорогою, трудомісткою, проблематичною, а подекуди, з різних причин, і не можливою. Відповідно було прийнято рішення про повну відмові від САУ Vz.77 «Дана» на користь 155-мм самохідних гаубиць CAESAR.

 Також наводиться висловлювання командира 13-го артилерійського полку чеської армії – полковника Milana Kaliny, який повідомив, щоі з 48 одиниць Dana в його підрозділі: 8 одиниць – непрацездатних, а 40 утримувати в функціональному стані складно і досить витратно.

 Олексій Гончаренко звернув увагу, що також не відомий обсяг модернізації, який проходитимуть придбані САУ. Через це виникають питання щодо економічного обґрунтування ціни.

Читайте також:

 Для Ukrainian Military Pages цю інформацію прокоментував голова підкомітету з питань оборонної промисловості та технічної модернізації Комітету Верховної Ради питань національної безпеки, оборони та розвідки, народний депутат Ігор Копитін:

“Насправді, на засіданні комітету заступник міністра оборони Олександр Миронюк повідомив про намір Міністерства оборони закупити значну кількість самохідних гаубиць «Дана»М2, які зняті з озброєння в Чехії. Ціни закупівлі не просто високі — завищені.

Викликає подив, що Міноборони знову повертається до цього проекту, який вже не раз був відхилений. Протягом року зірвано фінансування з цілої низки оборонних програм, власних перспективних розроблень українських інженерів, сучасних та потрібних армії. Як відомо, Міністерство уклало контракти лише на 40% запланованого бюджету на оборону.

Проте замість того, щоб налагодити роботу, намагатися врятувати ДОЗ-2020 та робити необхідні кроки для ДОЗ-2021, Міноборони намагається невитрачений залишок коштів держоборонзамовлення знову витратити на «Дану», ефективність якої викликає сумніви. Ця пропозиція зустріла різку критику низки народних депутатів – членів комітету. Я також категорично проти цього проекту, впевнений, що Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки це рішення Міноборони не підтримає”.

Нагадуємо:

Please follow and like us:

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий