Ось чому розчинна кава шкідлива для здоров’я

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Не полінуйтеся і краще заваріть справжню, ароматну заварну каву.

Ах, кава! Цей смачний, ароматний, бадьорий енергетичний напій, без якого свій день не уявляє більша частина земної кулі. Історія цього напою почалася багато віків тому, а єгипетські бедуїни, які живуть в Сахарі, кажуть, що справжня кава має бути міцною, як любов, гарячою, як пустеля і гіркою, як життя. Глибока думка, погодьтеся. Однак все це не стосується іншого напою, який часто плутають із справжньою, ароматною заварною кавою, яку варять у джезві, інформує Ukr.Media.

Мова йде про розчинну каву з баночок або, ще гірше, з пакетиків. Краще не пийте її ніколи, адже до кави ця бурда не має ніякого відношення.

Найсумніше навіть не те, що від кави там тільки смак, та й той дещо «урізаний», а також і те, що в ній практично і немає справжньої кави. Справа в тому, що цей напій надзвичайно шкідливий для здоров’я. Не вірите? А ви почитайте склад, написаний на етикетці дрібними літерами. Це справжнє джерело некорисних речовин! Давайте розберемося, що ж тут не так.

Спеціальний інгредієнт

Щоб кава виглядала розсипчастою і красивою, туди додають спеціальний інгредієнт. Саме завдяки йому кавовий порошок не скочується в неприємні і непрезентабельні грудочки. Не найкорисніша для організму синтетична добавка, тим більше вона фактично не грає великої ролі, оскільки у воді все одно розчиняються будь-які грудки.

Ароматизатори


Розчинна кава в порошку — це пил, іншими словами — відходи виробництва, які шкода викидати, але зате можна вигідно продати. А ще вони густо усіяні ароматизаторами, які, як відомо, є шкідливими і небажаними речовинами.

Замінник цукру

Думаєте, що вже готова кава у стіках солодка, тому що там цукор? Ех, якби! Більш дешевий синтетичний аналог цукру — ось чому ваш напій такий солоденький. І добре ще, якщо там буде щось більш-менш легкотравне. Приміром, у Європі ряд цукрозамінників вже давно заборонений, а ось у нас вони використовуються всюди.

Шкідлива олія

Ви ніколи не помічали, що якщо вимити чашку з-під розчинної кави під проточною водою миючим засобом, то вона стає чистішою, ніби позбавляється якогось жиру? Все вірно: посуд буде жирним, тому що в розчинну каву додають кокосову або пальмову олію. Про шкоду цих продуктів написані цілі дисертації.

Емульгатори

Безліч різноманітних «єшок» у складі кави — вкрай небажані для організму підсилювачі смаку і емульгатори, і ще добре, якщо це прості харчові добавки, а не реальна хімія.

Це лише малий перелік тих причин, чому краще уникати розчинної кави. Само собою, якщо ви вип’єте її разок-другий-третій, нічого фатального з вами не трапиться. Але є люди, які роками п’ють стіки «три в одному» щодня. Це величезна шкода вашому здоров’ю і краще так не робити, якщо ви, звичайно, не хочете собі нашкодити. Правильну і смачну каву треба варити в турці. Бережіть своє здоров’я!Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий