Просто з лікарні! Зеленський вмазав – “вредители в мантиях”. Судді зблідли, нічого не вдасться

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні з лікарні у Феофанії 12 листопада заявив, що найближчим часом буде подано комплексні рішення щодо врегулювання ситуації навколо суддів Конституційного Суду України, які своїми рішеннями могли скасувати важливі для країни реформи.

“Почнемо з кіно, яке країна, на жаль, змушена дивитися вже кілька тижнів поспіль. Кіно про 11 людей, багатоходівки, афери, авантюри. Ні, це не “11 друзів Оушена”, це римейк, створений за підтримки Конституційного Суду України, – “11 друзів [голови КСУ Олександра] Тупицького”. Актори не гірші за голлівудських зірок. Принаймні, судячи з майна пана Тупицького та його родини, він не поступається талантом Джорджу Клуні або Бреду Пітту”, – сказав він.

Зеленський вказав, що судді КСУ своїми рішеннями могли залишити країну без важливої фінансової підтримки.

“І нам як суспільству та країні такі сюжетні повороти точно не потрібні, і, сорі за спойлер, у них нічого не вдасться. Поки що ми загасили пожежу, але сірники залишилися в руках “вредителей в мантиях”, – сказав він.

Президент зазначив, що українська влада разом із міжнародними партнерами працює над комплексними рішеннями для відновлення довіри до судової системи загалом і перезапуском КСУ.


“Треба вирішити проблему системно, щоб у продюсерів цього кіно не було можливості зробити сиквел, трилогію або взагалі багатосерійну “мильну оперу”, – підкреслив він.

Зеленський сказав, що перші результати роботи комісії з правової реформи при президенті буде подано за тиждень.

“Увесь процес буде максимально прозорим, із залученням усього суспільства. Ми справді потребуємо реальних перетворень у судовій системі нашої країни. Сьогодні рівень довіри українців до суду лише трішки кращий, ніж до [російського] каналу Russia Today. Це треба змінювати, а особливо коли ми кажемо про суддів Конституційного Суду, які щомісяця отримують зарплату $14 тис. кожен. Це більше, ніж зарплата за рік більшості громадян України, і, до речі, президента України також”, – сказав він.

Нагадаємо, Зеленський 9 листопада одержав позитивний результат тесту на COVID-19. Коронавірусну інфекцію підтвердили й у глави Офісу президента Андрія Єрмака, якого також лікують у “Феофанії”.

ДжерелоПоділитися в соц.мережах

Добавить комментарий