Терміново! Сталось немислиме – в КСУ звернулись до Президента, шокуюче прохання. “Відкликати закон” – країна гуде

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Асоціація суддів Конституційного суду України звернулась до чинного президента України Володимира Зеленського відкликати пропонований ним проект закону “Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства”. Також судді попросили президента посприяти заповненню трьох вакантних посад у КСУ.

Відповідне звернення оприлюднене на сайті суду.

Зазначається, що члени Асоціації не поділяють реакцію окремих політиків, публічних службовців і громадських активістів на рішення від 27 жовтня, оскільки вони у своїх заявах спотворюють його зміст і створюють політичну напругу навколо суду.

“Такі посадовці внаслідок або низької кваліфікації, або навмисного спотворення суті Рішення №13-р/2020 штучно створюють політичну напругу навколо Конституційного суду, заявляючи, зокрема: “закрили реєстр е-декларацій”, “оголосили про припинення перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття публічних посад”, дозволили отримувати коштовні подарунки”. Однак таке не випливає зі місту вказаного рішення”, – йдеться в заяві.

Члени Асоціації вважають, що запропоновані законопроєкти суперечать Конституції. До таких документів Асоціація відносить законопроєкти №4288 “Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства” і № 4304 “Про відновлення дії окремих положень закону “Про запобігання корупції” і Кримінального кодексу України”, у яких пропонується визнати згадане рішення суду “нікчемним”, припинити повноваження суддів КС і відновити дію скасованих норм закону.

“Неприпустимими є і законопроекти, які спрямовані на блокування діяльності Конституційного суду шляхом непропорційного збільшення кворуму для правомочності засідань Конституційного суду, надмірне збільшення кількості голосів для ухвалення рішення та навіть взагалі позбавлення фінансування Конституційного суду”, – йдеться в заяві.


Відзначимо, що раніше представник Президента в КСУ, нардеп Федір Веніславський заявляв про те, що вирішити кризову ситуацію з КСУ допоможе відставка суддів.

“Ідеальною була б модель вирішення цієї кризової ситуації, до якої призвело саме рішення Конституційного Суду України, наступні дії і заяви суддів. Це було б, щоб вони набралися громадянської мужності і заради збереження інституційності КС подали б у відставку. Якщо судді, які голосували за це рішення ганебне, подадуть у відставку тоді відбудеться еволюційне оновлення складу КСУ, ми повернемо довіру до нього”, — сказав Веніславський.

Він додав, що треба ухвалити закон, який поставить діяльність КСУ в чітке законодавче русло.

ДжерелоПоділитися в соц.мережах

Добавить комментарий