Терміново! Тихановська пішла на це – “захват Лукашенка”, робота вже почалась. Амністія – країну трясе

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Колишня кандидат на пост президента Білорусі Світлана Тихановська оголосила про створення Народного трибуналу, який займеться збором доказів злочинів діючої влади республіки. Також опозиціонер пообіцяла амністію силовикам, які підуть на захоплення Лукашенко і “членів його терористичного угрупування”.

Про це йдеться в повідомленні, опублікованому в телеграм-каналі Тіхановском в п’ятницю, 13 листопада.

“Я, Світлана Тихановська, разом з Народним антикризовим управлінням оголошую Народний трибунал і амністію за захоплення Лукашенко і членів його терористичного угрупування. Якщо державна судова система не працює, ми впораємося без неї”, – йдеться в повідомленні.

Тихановська додала, що “міжнародна група вже веде роботу по визнанню Лукашенко і його пособників терористичною організацією”.

Активісти працюють над системою фіксації і підтвердження свідчень злочинів на платформі руху “Голос”.

Окремо для силовиків опозиція запустить програму “Рапорт”, яка дає можливість конфіденційно надати докази “злочинних наказів” керівництва республіки.


“І поки в країні не відновлений закон, єдиний механізм прийняття рішень – голос більшості. Якщо більшість голосує за те, що ці люди повинні бути притягнуті до суду, то за статтею 109 КПК РБ кожен громадянин має право захопити і примусово доставити до органу влади особу, захоплену при вчиненні злочину або спробі втечі після його вчинення. Це стосується не тільки Олександра Лукашенка, але і всіх, чиї злочини будуть засвідчені народом. Допомога в захопленні головних злочинців буде винагороджена амністією або серйозним пом’якшенням відповідальності за скоєні раніше злочини “, – заявила опозиціонер.

Також Тихановська оголосила про проведення “наймасовішого маршу” з оголошенням “Народного звинувачення” білоруським властям 20 грудня.

Також сьогодні стало відомо, що Олександр Лукашенко доручив взяти під “дуже серйозний” контроль розслідування обставин смерті мінчанина Романа Бондаренко і зробив кілька коментарів з цього приводу, інформує “Настоящее Время”.

“Я щиро співчуваю батькам. Хочу їм висловити слова співчуття і підтримки. Коли людина вмирає, це погано. Тим більше молода людина, – цитує Лукашенка держагентство Белта. – Я доручив голові Слідчого комітету: треба чесно і об’єктивно все розслідувати. А сьогодні вранці, оскільки міліцію почали звинувачувати в черговий раз, я подзвонив генеральному прокурору і сказав: візьміть під серйозний контроль цю кримінальну справу або розслідування. я попросив, щоб саме МВС, оскільки намагаються стрілки перевести знову на цих “карателів”, щоб вони зв’язалися з батьками загиблого і спробували якось розмовляти з цими батьками, як би не було важко”.

Увечері 11 листопада чоловіка схопили невідомі в цивільному одязі і масках у дворі його будинку на “Площі Змін” і відвезли в міліцейському мікроавтобусі. Через деякий час його доставили в лікарню у важкому стані, сильно побитого. Через кілька годин Роман помер.

ДжерелоПоділитися в соц.мережах

Добавить комментарий