Тільки що! Порошенко аплодує – сталось немислиме, прокурор розказав все: “Довести нічим”. Грандіозний скандал

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Зібрані детективами Національного антикорупційного бюро України докази у справі “Ротердам+” не дозволяють встановити ні всіх обставин злочину ні вини підозрюваних.

Про це під час судового засідання 13 листопада повідомив старший прокурор групи прокурорів САП Віталій Пономаренко.

«Фактично обвинувачення в суді на сьогодні з вірогідністю 100% нам довести нічим», — повідомив прокурор.

За його словами, наявність гіпотетичної шкоди від дії формули, а отже і складу злочину, по суті спростувала комісійна експертиза СБУ від 11 серпня 2020 року, після якої справа і була закрита.

«Для того щоб з’ясувати об’єктивно сукупну картину чи позицію кримінального провадження, була призначена комісійна експертиза. Ми зібрали всю цю сукупність для того, щоб нам експерти за весь період формули з 2016 по середину 2019 року дослідили це все і дали свої висновки. На виході ми отримали висновок, де не підтверджується завдання збитків за цей період. Таким чином, це і стало однією з причин прийняття того рішення, яке було прийняте», — пояснив прокурор.

Він також наголосив, що нова скандальна експертиза Ірини Педь, яка була виконана вже через місяць після закриття справи, жодних нових даних чи свідчень не містить.

«Комісійні експерти, так, вони не оцінювали цей документ як документ, але всі ці відомості вони вже фактично досліджували і змогли підтвердити чи спростувати», – наголосив Пономаренко.

Нагадаємо, справу «Роттердам+» було закрито прокуратурою 27 серпня 2020 років через відсутність складу злочину. Це рішення незабаром підтвердив Офіс генерального прокурора.


Однак 27 жовтня ВАКС несподівано переглянув своє рішення у справі «Роттердам+» і скасував постанову прокуратури про закриття справи.

Таке рішення суддя Олійник прийняла за заявою Нікопольського заводу феросплавів Ігоря Коломойського. За словами адвокатів, на суддю чинився безпрецедентний політичний тиск.

Нагадаємо, що в серпні 2019 року детективи НАБУ провели перші затримання у справі схеми “Роттердам +”. Підозри оголошені шести фігурантам однією з найскандальніших історій епохи президентства Порошенко.

Через два з половиною роки слідства силовики все ж прийшли за людьми, які впроваджували сумнівну методику формування ціни на вугілля для українських ТЕС.

Формула “Роттердам +”, в трактуванні правоохоронців, завдала державі збитків на суму майже в 19 мільярдів. І вкрай сумнівно, що такий “схематоз” був би можливий без протекції на найвищому рівні.

Як розповідала “Страна”, схема почала діяти в 2016 році. Завдяки рішенню НКРЕКУ Вовка вартість палива почали визначати так: ціна вугілля в портах Амстердам – ​​Роттердам – ​​Антверпен + вартість його доставки в Україну.

При цьому ціна вугілля, видобутого на державних шахтах, повинна дорівнювати ціні за формулою “Роттердам +”, що нібито мало зменшити потребу в субсидуванні вугільної галузі з боку держави.

В реаліях же “чорне золото” поставляли на ТЕС з території, підконтрольної “ДНР”, – набагато дешевше, ніж було вказано в формулі. Електростанції купували вугілля вже за ціною “Роттердама”. А надзвичайні прибутки осіли в кишенях тих, хто затіяв весь цей “схематоз”.

ДжерелоПоділитися в соц.мережах

Добавить комментарий