“Братство Лисих”: власник ресторанів переробив заклад під храм (фото)

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Власник ресторану і хостелу з Тернополя вирішив перереєструвати свій бізнес на релігійну організацію, аби не виконувати рішення уряду про карантин вихідного дня. Про це пише ZAXID.NET

У Тернополі власник ресторанів та хостелу Тарас Ковальчук придумав, як оминути карантин вихідного дня. Він вирішив переробити заклади під храм, трапезну та монастир. А щоб реалізувати ідею, Ковальчук створив релігійну організацію під назвою «Братство Лисих».

За словами тернопільського бізнесмена, така ідея прийшла після того, як уряд відмовився дослухатися до вимог підприємців не вводити нові карантинні обмеження.

«Почали шукати юридичний механізм, як ми зможемо продовжити працювати у нових умовах. Почали дивитись на досвід інших країн. Запала в око Польща та фітнес-центр, який став церквою. Почали вивчати, виявилось, що церкви не треба, треба просто релігійну організацію. Тому [12 листопада] десять однодумців на загальних зборах проголосували про створення релігійної організації “Братство Лисих” та затвердження статуту. На ці вихідні хостел буде працювати у форматі монастиря, [ресторани] “Леліві” – трапезної та “Лисий” – храму», – розповів  чоловік.

Бізнесмен нагадав статтю 35 Конституції України, яка зазначає, що кожен має право на свободу світогляду і віросповідання, і воно включає свободу безперешкодно відправляти релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.

Такою ж схемою скористався власник одного з велосипедних магазинів у Києві.

До створення релігійної організації киянин поставився вкрай відповідально. У «Велосипедної церкви України» навіть прописані свої «заповіді»:

  • Велосипед бог твій!
  • Не їдь на Велосипеді на світло червоне;
  • Не катайся на Велосипеді через пішохідний перехід;
  • Не кради Велосипед ближнього свого;
  • Не купуй краденого;
  • Не перемикай швидкості, коли їдеш під гірку;
  • Залучай ближніх своїх до лав Церкви Велосипедної.

Зазначимо, що релігійна організація повинна бути зареєстрована у Міністерстві юстиції. Тому наразі невідомо, як підприємцям вдаватиметься обходити карантин до моменту фактичної реєстрації їхніх релігійних організацій і невідомо, чи Міністерство юстиції погодиться їх реєструвати.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий