На дні Північного моря знайдено затонулу країну

Інше...

Місцевість, розташована між Британськими островами і континентальним узбережжям, навколо нинішньої Доггер-банки, приблизно 10 тисяч років тому була сушею.

Там росли ліси, паслися стада і жили люди. Потім льодовики почали танути, а рівень моря — підвищуватися. Що сталося зі стадами і мисливцями в точності невідомо, але на морському дні і по цю пору іноді знаходяться сліди перебування людей.

У 2018 році дослідники з Університету Бредфорда (Великобританія) зробили 11-денну експедицію на судні RV Belgic, щоб взяти проби відкладень на дні Північного моря. Це частина Доггерланд — району, розташованого між східними берегами Британії і материком.

Вік затонулого ландшафту зі скам’янілими залишками доісторичного лісу становить приблизно 10 тисяч років. Аналіз деяких зразків показав, що під морським дном знаходиться шар торфу. Це говорить про те, що раніше тут була болотиста низовина. Напевно вона підходила для проживання тодішніх людей. Частина затоплених земель повністю покрита більш сучасними відкладеннями найбільших річок, таких як Рейн. Проте вчені були впевнені, що їм вдасться знайти справжнісінькі сліди доісторичних поселень.

В останні роки в районі Браун-Бенк між Англією і Нідерландами були виявлені численні залишки рибальських човнів, стародавні людські кістки, крем’яні знаряддя, наконечники копій і навіть різьблені кістки.

Зразки відкладень, здобутих останньою експедицією, дотепер проходять ретельний аналіз — це довга і копітка робота.

Дані експедиції також будуть використані для подальшого оновлення археологічних карт підводного Доггерланду, які були підготовлені за даними сейсморозвідки та зразками відкладень протягом декількох останніх років

Джерело: cikavosti.com

Підпишіться на групу «СВІДОК» у Facebook

Більше актуальних новин дивіться в програмі “Свідок” на телеканалі НТН по буднях – 8.30, 12.30, 16.30, 19.00, 23.15, і щосуботи о 19.00.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий