Разумков зблід! Він в шоці – просто в Раді. Зеленський випалив – терпіння лопнуло. “Попустив” суддю

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

У Верховній Раді ухвалили рішення про режим роботи під час нової хвилі COVID-19, яка накрила парламент. Цього тижня, зокрема, захворіли спікер Дмитро Разумков і його перший заступник Руслан Стефанчук. Тим часом наступного тижня в Раді запланований пленарний тиждень.

Уранці 13 листопада голови фракцій провели онлайн-нараду і обговорили можливий порядок денний на наступний пленарний тиждень.

Про перебіг подій повідомив у своєму Telegram-каналі заступник голови фракції «Голосу» Ярослав Железняк. Він написав, що у вівторок, 17 листопада, планується розглянути декілька важливих законопроектів, зокрема, й тих, які розв’язують питання із Конституційним судом.

Йдеться про законопроект Разумкова, який відновлює скасовані Конституційним судом пункти антикорупційного законодавства. Раніше розгляд цього документу зупинило подання альтернативного від Олександра Дубінського, але згодом профільний комітет розблокував процес.

Крім того, в Раді у вівторок можуть розглянути й питання відтермінування обов’язкового використання касових апаратів (РРО) для фізичних осіб-підприємців (ФОП). 4 листопада цей документ був направлений на доопрацювання.

Железняк уточнив, що також розглядається варіант прийняти постанову про скасування «карантину вихідного дня».

Головувати на засіданнях буде заступник голови парламенту Олена Кондратюк, але є ймовірність, «що через ситуацію з хворими частину пленарного тижня перенесуть. Утімю засідання 17 листопада відбудеться.

Остаточного рішення до понеділка не буде. Поки всі налаштовані працювати, — написав Железняк.

Раніше спікер Разумков розповів, що працює вдома попри коронавірусну хворобу. Почувається «майже нормально», виконує роботу дистанційно.

Спікер ВР упевнений, що «колеги разом з Оленою Кондратюк зроблять все, щоб парламент і надалі ефективно виконував свої функції».


В свою чергу, Судді Конституційного Суду України своїми рішеннями могли залишити країну без важливої фінансової підтримки, вважає президент України Володимир Зеленський. Він назвав суддів “вредителями в мантиях”.

Зеленський зазначив, що що найближчим часом буде подано комплексні рішення щодо врегулювання ситуації навколо суддів Конституційного Суду України, які своїми рішеннями могли скасувати важливі для країни реформи.

“Почнемо з кіно, яке країна, на жаль, змушена дивитися вже кілька тижнів поспіль. Кіно про 11 людей, багатоходівки, афери, авантюри. Ні, це не “11 друзів Оушена”, це римейк, створений за підтримки Конституційного Суду України, – “11 друзів [голови КСУ Олександра] Тупицького”. Актори не гірші за голлівудських зірок. Принаймні, судячи з майна пана Тупицького та його родини, він не поступається талантом Джорджу Клуні або Бреду Пітту”, – сказав він.

Зеленський вказав, що судді КСУ своїми рішеннями могли залишити країну без важливої фінансової підтримки.

“І нам як суспільству та країні такі сюжетні повороти точно не потрібні, і, сорі за спойлер, у них нічого не вдасться. Поки що ми загасили пожежу, але сірники залишилися в руках “вредителей в мантиях”, – сказав він.

Президент зазначив, що українська влада разом із міжнародними партнерами працює над комплексними рішеннями для відновлення довіри до судової системи загалом і перезапуском КСУ.

“Треба вирішити проблему системно, щоб у продюсерів цього кіно не було можливості зробити сиквел, трилогію або взагалі багатосерійну “мильну оперу”, – підкреслив він.

Зеленський сказав, що перші результати роботи комісії з правової реформи при президенті буде подано за тиждень.

“Увесь процес буде максимально прозорим, із залученням усього суспільства. Ми справді потребуємо реальних перетворень у судовій системі нашої країни. Сьогодні рівень довіри українців до суду лише трішки кращий, ніж до [російського] каналу Russia Today. Це треба змінювати, а особливо коли ми кажемо про суддів Конституційного Суду, які щомісяця отримують зарплату $14 тис. кожен. Це більше, ніж зарплата за рік більшості громадян України, і, до речі, президента України також”, – сказав він.

ДжерелоПоділитися в соц.мережах

Добавить комментарий