Сина взяли! Лукашенко потух – цілу ніч катували. Страшна звістка підняла Білорусь – просто немає слів

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Олександр Дідок, батько білоруського активіста і блогера Миколи Дідка, розповів belsat.eu обставини затримання сина в ніч на 12 листопада.

«Його били, вимагали якусь інформацію, яка їх цікавила. Довго били … Це все тривало всю ніч. Потім провезли його в ГУБОПіК, там тривало побиття, а потім його перевели в ІТТ на Окрестина. Зараз він знаходиться там», – каже батько.

Рідні шукали Миколу протягом дня. ІТТ не давав відомостей до вечора, хоча він перебував там. Раніше слідчий зв’язався з адвокатом і його допустили до Миколи на час допиту.

Миколі Дідку інкримінували «грубе порушення громадського порядку» – ст. 342 КК.

«Слідчий сказав, що підготував документи про обрання йому запобіжного заходу у вигляді взяття під варту. У найближчі дні Микола буде переведений в СІЗО №1 на Володарського.

За словами адвоката, на ньому є сліди побоїв, на обличчі. Адвокат заявила клопотання про проведення медичного огляду і про призначення судово-медичної експертизи. Вона також висловилася про необхідність забезпечення його безпеки, з огляду на всі обставини », – пояснює Олександр.

За словами батька, Микола тримається за гратами непогано, особливо з урахуванням того, що його «серйозно били».

Олександр Дідок стверджує також, що ніякої «конспіративної квартири» під Осиповичем не було – син просто вибрав, де йому хотілося жити. З Білорусі Микола їхати не збирався.

«Я питав його. Він відповідав, що хоче залишитися в Білорусі і жити життям своєї країни », – додає Олександр.

Також, стало відомо, що Управлінням Слідчого комітету по Мінську припинена перевірка по справі Олександра Тарайковского. Кримінальну справу досі не порушено, хоча є свідок його вбивства.


Про це TUT.BY розповіла адвокат Альвіна Мінгазова.

«Слідчий комітет посилається на ст. 173-3 КПК Білорусі. Згідно з цією статтею, перевірка може бути припинена на підставі неотримання відповіді на міжнародний запит; неотримання результатів експертизи або перевірки фінансово-господарської діяльності », – розповіла адвокат.

Відповідно до КПК термін призупинення перевірки може тривати до 3 місяців.

Альвіна Мінгазова має намір звернутися за роз’ясненнями, що саме послужило причиною припинення перевірки.

Вона також повідомила, що є свідок загибелі Тарайковского, є його свідчення – і зняті на відео, і письмові. Слідчий комітет просить надати його дані, і адвокат їх не приховує, як і сам свідок.

До речі, не знаємо чи той це свідок, але недавно батько Олександри Герасимені заявив, що був в 100 метрах від місця загибелі Тарайковского і бачив як його вбивали. За словами Віктора Герасименя, цьому немає виправдань.

Тим часом, поки СК не поспішає “дати правову оцінку” загибелі Олександра Тарайковского, на двох мінчан вже завели кримінальну справу за напис «Не забудемо» на місці загибелі Тарайковского.

Обвинувачена Марія Бобович зараз знаходиться під вартою, їй інкримінують відразу дві статті Кримінального кодексу РБ – ч. 2 ст. 339 (Хуліганство) та ч. 2 ст. 218 (Умисне пошкодження майна).

Також за гратами за відновлення фрази «Не забудемо» опинився Денис Греханов. За словами його мами, «Горремавтодор» нарахував збитків в 10 тисяч рублів.
Марії і Денису загрожує до 10 років позбавлення волі.

На цьому тлі сьогоднішня заява СК звучить особливо цинічно – оскільки це офіційне схвалення того факту, що вбивці вільно розгулюють по наших вулицях і, більш того, продовжують вбивати мирних громадян.

ДжерелоПоділитися в соц.мережах

Добавить комментарий