У NASA з’явиться перша метеорологічна мережа на іншій планеті

Інше...

Національне управління з повітроплавання і дослідженню космічного простору США (NASA) близько до формування першої метеорологічної мережі на іншій планеті. Йдеться про отримання відомостей про погоду на Марсі. Ця інформація допоможе в організації майбутніх пілотованих місій і створення колонії на Червоній планеті.

Повідомляється, що формування метеорологічної мережі стане можливим після прибуття на Марс планетохода Perseverance в лютому наступного року. В оснащення цього апарату входить комплекс Mars Environmental Dynamics Analyzer (MEDA) – спеціалізована система датчиків для вимірювання температури, швидкості і напряму вітру, тиску, відносної вологості, розміру і форми пилу. Крім того, комплекс містить камеру SkyCam (показана на другому зображенні), яка дозволить здійснювати зйомку хмарного покриву.

На Марсі система MEDA буде функціонувати в зв’язці з бортовими датчиками ровера Curiosity і зонда InSight. Останній обладнаний сейсмометром і приладом для вимірювання теплового потоку під поверхнею Червоної планети. Таким чином, отримуючи інформацію від трьох апаратів, NASA зможе формувати докладні зведення марсіанської погоди. Це дозволить, наприклад, прогнозувати можливі бурі.

Джерело: portaltele.com.ua

Підпишіться на групу «СВІДОК» у Facebook

Більше актуальних новин дивіться в програмі “Свідок” на телеканалі НТН по буднях – 8.30, 12.30, 16.30, 19.00, 23.15, і щосуботи о 19.00.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий