Вчені створили посуд з цукрової тростини і бамбука, який розкладається за 60 днів

Інше...

Вчені розробили набір «зеленого» посуду з цукрової тростини і бамбука, який за своєю зручністю і функціональністю не поступається одноразовим стаканчикам та іншим пластиковим контейнерам, пише журнал Matter, на який посилається HighTech.

Посуд із традиційного пластику або біорозкладних полімерів розкладається близько 450 років або вимагає для прискорення процесу високих температур. Однак новий нетоксичний, екологічно чистий матеріал розкладається всього за 60 днів і при цьому досить міцний.

Щоб знайти альтернативу пластиковими контейнерами для харчових продуктів, Джулі Чжу з Північно-Східного університеті її колеги звернули увагу на бамбук і жмих від цукрової тростини. До речі, це один з найбільших за обсягом відходів харчової промисловості.

Новий зелений посуд досить міцний, щоб утримувати рідини, як пластик, і чистіший, ніж біорозкладні матеріали, виготовлені з перероблених матеріалів, які не можуть бути повністю очищені від фарби. Крім того, ці контейнери починають розкладатися після перебування в грунті протягом 30-45 днів і повністю втрачають свою форму через 60 днів.

Посуд, розроблений дослідниками, має ще одну перевагу: значно менший вуглецевий слід. В процесі виробництва нового продукту виділяється на 97% менше CO2, ніж з наявних у продажу пластикових контейнерів, і на 65% менше CO2, ніж у паперових виробів та біорозкладного пластика.

«Важко заборонити людям використовувати одноразові контейнери, тому що це дешево і зручно. Але я вважаю, що одним з оптимальних рішень є використання більш екологічних матеріалів і біорозкладних матеріалів для виготовлення цих одноразових контейнерів», – робить висновок автор дослідження.

Джерело: mind.ua

Підпишіться на групу «СВІДОК» у Facebook

Більше актуальних новин дивіться в програмі “Свідок” на телеканалі НТН по буднях – 8.30, 12.30, 16.30, 19.00, 23.15, і щосуботи о 19.00.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий