«Лазерна гармата» зможе допомогти американським винищувачам відбиватися від ракет “земля -повітря”

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

 Винищувачі четвертого покоління F-15E, F-15C, F-15EX Eagle, F-16 Fighting Falcon ВПС США, а також, можливо, штурмовик А-10С Warthog, зможуть отримати систему лазерної зброї Self-Protect High Energy Laser Demonstrator, яку назвали «промені смерті» Встановлений на фюзеляжі або крилі винищувача лазер зможе «збивати» ворожі ракети класу «повітря-повітря» і «земля-повітря», повідомляє американський науково-популярний журнал Popular Mechanics.

 «ВПС США планують розмістити системи лазерної зброї на вказаних винищувачах до середини 20-х років 21 століття. Служба робить ставку на лазерну систему SHIELD оборонного підрядника Lockheed Martin – лазер, який може захистити літаки від ракет, що наближаються», – пише видання.

 Видання зазначає, що дана зброя стане першою в світі активною системою протиракетної оборони (ПРО), встановленої на винищувачі.

Читайте також:

 Popular Mechanics пише, що потужність лазера, керованого з використанням систем штучного інтелекту оцінюється а десятки кіловат, а основною складністю при його використанні можуть стати атмосферні явища, зокрема, задимленість та висока вологість повітря.

У лютому 2010 року Агентство протиракетної оборони США за звило, що провело випробування бойового лазера повітряного базування, в ході яких вперше були збиті під час старту балістичні ракети.

У березні 2015 року компанія продемонструвала результати дії лазерної гармати ATHENA, яка з відстані більше двох кілометрів змогла пропалити капот автомобіля. У вересні того ж року американська ВПК Lockheed Martin опублікувала відеоролик, в якому винищувач F-1G Fighting Falcon був показаний з тактичною бойовою лазерною системою Tactical Airborne Laser Weapon System (TALWS).  Тоді ж The Avtatlonlst відзначили, що показана на відео лазерна установка створена, ймовірно, в рамках програми SHIELD.

У квітні 2018 року голова Центру перспективний технологій Lockheed Martin Нельсон Педрейро розповів, що прогрес в технології зброї спрямованої енергії досяг переломного моменту.

Нагадуємо:

Please follow and like us:

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий