Ледве вистачить навіть на їжу! В уряді зробили важливу заяву – мінімальна пенсія в Україні

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

В Україні реальний прожитковий мінімум для пенсіонера становить 3170 грн (останні дані статистики), при цьому тільки на їжу потрібно не менше 1479 грн. Незважаючи на розрахунки, мінімальна пенсія становить лише 1712 грн, що на 1458 грн менше необхідної суми.

Про це йдеться в даних Мінсоцполітики про реальний прожитковий мінімум виходячи з вартості товарів і послуг споживчого кошика на вересень 2020 року.

Важливо також враховувати, що розрахунки не включають в себе цілий ряд витрат, наприклад, вартість інтернету, мобільного зв’язку, деяких продуктів і послуг.

Середня ж пенсія в Україні становить близько 3,5 тисячі гривень. Це відповідає розміру фактичного прожиткового мінімуму.

Відзначимо, раніше в профільному комітеті Верховної Ради пропонували збільшити прожитковий мінімум до рівня 40% середньої зарплати. Однак в Кабінеті міністрів таку ідею не підтримали через брак коштів.


Нагадаємо, з наступного місяця збільшиться надбавка пенсіонерам за стаж, для чоловіків який становить понад 35 років, а для жінок – понад 30 років

Вже з 1 грудня Кабмін збирається провести індексацію пенсій. Майбутнє підвищення пов’язане зі збільшенням прожиткового мінімуму до 2189 гривень.

Завдяки цьому після перерахунку мінімальна пенсія складе 1 769 гривень (+57 гривень), а максимальна – 17690 гривень (+570 гривень).

Крім того, збільшиться і надбавка пенсіонерам за стаж, для чоловіків який становить понад 35 років, а для жінок – понад 30 років. Щомісячна доплата становить 1% мінімальної пенсії за кожен додатковий рік. Вона виросте на 57 гривень.

При цьому підвищення мінімальної пенсії ніяк не вплине на тих пенсіонерів, у яких повний стаж, і вони отримують мінімум 2100 гривень. Крім того, частину пенсіонерів «засмутять» і в наступному році: пенсії не підвищать тим, хто отримував мінімальну або менше середньої заробітної плати, а також людям, у яких є істотні надбавки до пенсій, і тим, хто отримує пенсії за спеціальним законом.

ДжерелоПоділитися в соц.мережах

Добавить комментарий