На індійському есмінці встановлено українську газотурбінну установку

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

 Українське державне підприємство «Зоря-Машпроект» провело монтажні роботи двох головних газотурбінних агрегатів і систем автоматичного керування на есмінці «Visakhapatnam» в Індії. Попри пандемію завдання замовника було виконано у максимально короткий термін, повідомляє ДК «Укроборонпром».

 «Visakhapatnam» – першомий корабль із серії проєкту 15В «Visakhapatnam» (D66) на індійському підприємстві Mazagon Dock Shipbuilders Limited (MDL). D66 «Visakhapatnam» є подальшим розвитком ескадреного міноносця «Проєкту-15A», перший з яких, «Kolkata», був прийнятий на озброєння в серпні 2014 року.

 Комітет уряду Індії з безпеки схвалив проєкт будівництва для ВМС Індії чотирьох малопомітних ескадрених міноносців в рамках програми «Проєкт-15B» в грудні 2010 року. Вартість програми оцінена у 4,89 млрд доларів. Повністю проєкт планується завершити до 2024 року.

 В 2015 році відбувся спуск на воду відбулася церемонія спуску на воду головного ескадреного міноносця «Visakhapatnam», що будується для ВМС в рамках програми «Проєкту-15B».

 У 2019 році ДП НВКГ «Зоря-Машпроект» підписало контракти з Міністерством оборони Республіки Індія на постачання газотурбінного обладнання.  Серед законтрактованої продукції – газотурбінні двигуни, редуктори, комплекти запасних частин для кораблів військово-морських сил Індії. Контрактами також передбачено навчання індійських фахівців з експлуатації газотурбінних установок і надання технічної підтримки.

 За заявами розробників, понад 65% компонентів для будівництва корабля вироблено в Індії, включаючи сталь DMR249 і 11 одиниць зброї та розвідувальних систем. До переліку імпортованих компонентів входять чотири побудовані українським «Зоря-Машпроект» газові турбіни, гвинти й вали російського виробництва, різні озброєння, датчики та РЛС.

 Есмінець оснащений корабельної мережевою системою передачі даних національної розробки, за допомогою якої здійснюється управління платформою і бойовими системами.

 

Нагадуємо:

Please follow and like us:

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий