Новий законопроєкт «Про обіг цивільної зброї і боєприпасів до неї» не вирішує проблему самозахисту

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

 Запрпонований фракцією «Слуга народу» законопроєкт «Про обіг цивільної зброї і боєприпасів до неї», не дозволяє громадянам ефективно захистити себе на вулицях. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповів голова Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін.

Голова  асоціації власників зазначив, що новий закон про обіг зброї, має дозволити громадянам збройний самозахист від нападників не в помешканнях, а на вулицях, де ймовірність нападу набагато вища.

 Неврегульованість даного питання, на його думку, призвела до формування в Україні чи не найбільшого в Європі підпільного «чорного» ринку зброї.

 Георгій Учайкін нагадав, що минулого року “Асоціація” зареєструвала петицію на сайті президента Зеленського. Коли вона набрала необхідну кількість голосів, 02 вересня 2019 року організація подала до парламенту проєкт закону №1222 «Про зброю».

  Однак, як зазначив Учайкін, Міністерство внутрішніх справ подало свій альтернативний проєкт №1222-1. Потім МВС намагалося відхилити перший варіант законопроєкту, взявши за основу саме «свій», а згодом об’єднало обидва документи. МВС домоглося виключення “Асоціації” з робочої групи по розробці уніфікованого законопроєкту.

 Голова Української асоціації власників зброї наголосив, що Україні вкрай потрібен саме перший варіант законопроєкту №1222, в якому зафіксовані норми, які діють у Молдові, Чехії, Польщі, країнах Прибалтики.

 Георгій Учайкін вважає, що МВС не дозволяє узаконити носіння вогнепальної або хоча б гладкоствольної зброї для самозахисту, бо не зацікавлене втратити корупційні схеми. Експерт нагадав, що відомство Авакова є монополістом на ринку надання озброєних охоронних послуг, а також продає дозволи на травматичну і нагородну зброю. За його словами, «на базі МВС працює ціла індустрія, саме тому його працівники активно опираються подібним ініціативам».

Нагадуємо:

Please follow and like us:

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий