Одного разу Софія купила собі нову сумку – не особливо дорогу, але дуже красиву. Родичі покупку помітили при першій же зустрічі, і поспішили дорікнути її в тому, що вона купує непотрібні речі, в той час як її сім’я винна їм грошей. Потім був докір в купівлі нового взуття і інших речей. Софія і її чоловік дуже шкодували, що взяли гроші на покупку квартири не в банку, а позичили в родичів

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Питання грошей у всі часи було цікавим і неоднозначним, про це складено багато приказок і ходить безліч повчальних історій. Я завжди дотримувалася принципу – не брати в борг у знайомих, а у родичів – тим більше. Навіть якщо вони самі готові вам допомогти. Чому? Розповім пізнавальну історію. Одна моя далека родичка Софія десь років зо три тому вийшла заміж, і, як багато сімей в нашому місті, оселилася з родичами чоловіка. Звичайно ж, вони мріяли жити окремо, і ось десь рік тому вони, нарешті, зібрали грошей на однокімнатну квартирку.

Нехай невелика, але зате своя. Повністю суму їм зібрати не вдалося, тому частину суми вони зібралися брати в кредит. І тут почалося найцікавіше. Родичі чоловіка раптом вирішили, що кредит – це найгірший варіант, який буде переслідувати їх до кінця днів, і вирішили допомогти дітям грошима, щоб ті не годували банк.

Здавалося б, яка чудова ідея! Коли я про це дізналася, я сказала їй ні в якому разі не погоджуватися на це, йти в банк, і не брати у рідні ні копійки. Я відчувала, що справа закінчиться погано. Так воно і вийшло. Гроші вони в підсумку взяли у родичів, зрадівши, що не треба переплачувати відсотки. І кожен місяць протягом усього року віддавали рідні більшу частину зароблених грошей.

Одного разу моя родичка купила собі нову сумку – не особливо дорогу, але дуже красиву. Родичі покупку помітили при першій же зустрічі, і поспішили дорікнути родичку в тому, що вона купує непотрібні речі, в той час як її сім’я винна їм грошей. Потім був докір в купівлі нового взуття.

Потім рідня заявила, що молоді дуже часто ходять в кафе, і їм слід було б економити, поки вони не повернуть борг. Добре заощадили на відсотках, нічого не скажеш! Скільки років їм ще терпіти постійний фінансовий контроль рідні – важко уявити. Шкода її, з одного боку. А з іншого – я ж попереджала. Але якщо людина не хоче нічого ні бачити, ні чути – хто ж в цьому винен?

Якщо вже й бути в боргу, то перед банком, а не перед ріднею. Банку все одно, на що ти витрачаєш свої гроші. Плати рівно стільки, скільки вказано в графіку, а з рештою роби що хочеш. А родичі будуть пхати носа в ваш гаманець і контролювати кожну витрачену копійку. Потрібні гроші на всякі забаганки – заробіть. Ну або візьміть у банку, але не розраховуйте на допомогу родичів. Як бачите, нічого хорошого з цієї затії вийти не може.

Фото ілюстративне – yapokupayu.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий