“Сьогодні не стало….”: Страшне горе в родині Ольги Богомолець. Пішов найрідніший – не вистачатиме тебе…

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

У столиці у віці 88 років помер відомий український вчений Вадим Березовський. Він був професором, заслуженим діячем науки і техніки, лауреатом Премії Академії наук УРСР, фахівцем у галузі фізіології та космічної медицини, а також батьком екснардепки Ольги Богомолець.

Про смерть батька у фейсбуці повідомила його дочка, колишня народна депутатка, докторка медичних наук Ольга Богомолець.

Не стало тата… Професор Березовський Вадим – веселий, безперервний і невтомний борець за справедливість і довголіття, за освоєння космосу, за збереження парків Києва, за захист Олександрівської лікарні, – написала вона.

За інформацією Богомолець, професор помер в суботу, о 18:30 у Києві. Причину смерті вона не назвала.

Прощання з Вадимом Якимовичем пройде о 12:00, в понеділок, 16 листопада, на Байковому кладовищі.

Що відомо про Вадима Березовського


Народився 29 серпня 1932 року у столиці. Навчався у Київському медичному інституті на лікувальному факультеті.

Протягом довгих років його лікарської практики йому зробив багато розробок, написав десятки монографій, а також є автором відкриттів у галузі фізіології.

У співпраці з патофізіологом Миколою Сиротиніним першим в Україні використав електрохімічний метод вимірювання напруги кисню в людських живих тканинах і лабораторних тканинах.

Був лауреатом премії Президії АН УРСР за напрацювання та впровадження у промислове виробництво оксинтензометра – першого в СРСР приладу для вимірювання напруження кисню в тканинах тварин і людей.

Разом зі співробітниками відділу кардіології створив та запатентував пристрій дискретного вимірювання систолічної та діастолічної напруги кисню в міокарді.

Також створив генератори штучного гірського повітря, які здатні забезпечити індивідуальне дозування нормобаричної саногенної гіпоксії — прилади “Борей” і “Оротон”.

Березовський активно виступав проти забудови Олександрівської лікарні.

ДжерелоПоділитися в соц.мережах

Добавить комментарий