У Туреччині знайшли оригінали текстів грамоти Скоропадського і Брест-Литовського договору

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ
У Туреччині знайшли оригінали текстів грамоти Скоропадського і Брест-Литовського договору - - IMG 20201115 154619 627

У Туреччині відшукали оригінали текстів Брест-Литовського мирного договору 1918 року і ратифікаційної грамоти Гетьмана Павла Скоропадського.

Українські дипломати та науковці під час підготовки спеціального видання до 100-річчя українсько-османських відносин в Османському архіві віднайшли унікальні оригінали текстів Брест-Литовського мирного договору 1918 року та ратифікаційної грамоти Гетьмана Павла Скоропадського. Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.

Брест-Литовський мирний договір від 27 січня (9 лютого) 1918 року – мирна угода між Українською Народною Республікою з одного боку та Німеччиною, Австро-Угорщиною, Туреччиною і Болгарією з іншого, підписана у Бресті (Брест-Литовську). Укладення цієї угоди означало фактичне визнання УНР як незалежної держави – сторони-підписанта.

На це була змушена погодитись і більшовицька делегація на чолі із Троцьким, яка вела власні мирні переговори в Брест-Литовську. Однак, формально визнавши незалежність УНР та офіційно підписавшись під цим 3 березня 1918 року, вже за рік більшовики перейшли в наступ, і період “першої української незалежності” закінчився.

Нагадаємо, раніше «Погляд» розповідав про те, що на рекреаційних землях Пущі – Водиці хочуть забудувати пам’ятку історії.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий