Щойно! Неочікувана заява ТГК – буде зустріч: Зеленський все зробить! Більше ніхто не зможе

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Представники президента Росії Володимира Путіна нібито не хочуть виконувати його вказівки щодо імплементації домовленостей, яких досягнули у Парижі 9 – 10 грудня 2019 року. У такому разі можна вважати, що Путіна “підводить його власна вертикаль”.

Саме через це Україна хоче, аби Володимир Зеленський знову зустрівся з Володимиром Путіним. Про це в одному з українських телеканалів заявив спікер української делегації в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу Олексій Арестович.

Він зауважив, що є 2 причини, чому українська сторона просить російську забезпечити нову зустріч у “нормандському форматі” до 24 грудня:

  • по-перше, є нагальні питання – такі, як обмін полоненими;
  • по-друге, Путін має сказати, як будувати міст: вздовж чи впоперек, адже ніхто не знає, яка політична воля керівництва Росії, що вони намагаються робити далі – це хоче зрозуміти і Україна, і міжнародні партнери.

“Потрібна зустріч. У мене повне враження особисте, що його підводить його власна вертикаль – і вони не виконують те, що він їм наказав, поставивши свій підпис під паризькими угодами”,– сказав Арестович.

Він наголосив, що у Росії вирішення стратегічних і тактичних питань “повністю залежить від волі однієї людини і близького кола, яке на неї впливає”. Зокрема, домовленостей, яких досягнули у Парижі у 2019 році, так і не виконали.

Окрім того, стало відомо, що Україна розробила нові деталі до Плану дій щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Вони передбачають ретельно пропрацьовану процедуру передання Україні контролю над кордоном.

Повна демілітаризація ОРДЛО є ключовою складовою українського мирного плану. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на власні джерела.

За словами джерела, повна демілітаризація є головною передумовою для подальшого політичного процесу.

Що відомо про деталі Плану дій щодо Донбасу:

Передання контролю над кордоном

Агентство пише, що вже на першому етапі ОБСЄ має забезпечити максимальний контроль над кордоном. Крім того, паралельно створять спеціальну підгрупу в ТКГ для опрацювання процедури відновлення Україною контролю над кордоном.

Демілітаризація регіону

Демілітаризація передбачає виведення найманців і важкого озброєння, роззброєння з боку проросійських сил. Цей процес узгоджуватиметься з процесом повернення підрозділів Збройних сил України в місця постійної дислокації.

Абсолютний доступ місії ОБСЄ

Важливим елементом плану є повний доступ місії ОБСЄ до всієї тимчасово не контрольованої урядом України території, як і передбачає мандат місії.

Модель перехідного правосуддя

План також передбачає впровадження моделі перехідного правосуддя. Тобто створення чітких правила притягнення до відповідальності підозрюваних у тяжких злочинах, деталі амністії та систему захисту прав людини. Ця система має забезпечити справедливий і безболісний перехід до мирного життя.

Повернення майна власникам

Згідно з Планом дій, українським фізичним і юридичним особам повинні повернути втрачене майно. Щоправда, перед цим повинен відбутися міжнародний аудит становища активів.

19 років. Студентка Львівського національного університету імені Івана Франка. Журналіст. Люблю дізнаватися щось цікаве та відкривати для себе нові можливості.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий