Вчені придумали, як керувати блискавкою

Інше...

Міжнародна група вчених створила лазер, за допомогою якого можна навчитися керувати блискавкою, змінюючи її траєкторію і перетягуючи її в задане місце, пише Nature Communications.

Дослідники з Австралійського національного університету (ANU) і UNSW в Канберрі створили «грозу в мініатюрі», використовуючи кілька плоских паралельних пластин, на яких накопичувався електричний заряд. Коли він досягав пробійного значення, крихітна блискавка виникала на випадковій ділянці однієї пластини і вдаряла в випадкову ділянку другої.

Фізики використовували в моделі  частки графена, що направляється лазером. Лазерний промінь нагріває повітря, створюючи в ньому канал з високою провідністю, своєрідний провід, за яким і спрямовується розряд блискавки. Лазерний промінь нагріває мікрочастинки і створює канал з високою прохідністю, за яким починає текти електричний розряд. Таким чином, вчені знайшли спосіб змусити блискавку рухатися по чітко заданому напрямку.

Автори дослідження вважають, що відкриття дозволить точно контролювати шлях електричного розряду в повітрі. Такі приручені розряди можуть бути корисні як для управління погодою, так і в промисловості або медицині.

Джерело

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий