Катування у Кагарлицькій поліції: завершено досудове розслідування

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Завершено досудове розслідування щодо п’ятьох співробітників Кагарлицького відділення поліції, яким інкриміновано підозру у катуванні, насильницькому зникненні та зґвалтуванні (ст. 127, ст. 146-1, ст. 152 КК України).

Катування у Кагарлицькій поліції: завершено досудове розслідування - Кагарлик, зґвалтування в Кагарлику, досудове розслідування, генпрокурор - prokuratura

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Слідством встановлено, що зазначені працівники Кагарлицького відділення поліції для розкриття злочинів катували та незаконно позбавляли волі людей. Зокрема задокументовано, що у січні 2020 року троє поліцейських, з метою отримання визнавальних показів за вчинення крадіжок, наносили двом потерпілим тілесні ушкодження по різним частинам тіла, перевозили їх у багажному відділенні автомобіля за околиці міста, застосовували електричний струм, після чого прикували кайданками до батареї в коридорі, де вони перебували до наступного дня.

Також за іншим фактом, який стався у травні 2020 року, з метою отримання зізнання, потерпілому було завдано 17 ударів руками та ногами по різним частинам тіла, внаслідок чого він отримав тілесні ушкодження легкого та середнього ступенів тяжкості. У травні 2020 року один із правоохоронців, перебуваючи у своєму службовому кабінеті, застосував тортури до жінки, яку викликали до відділення поліції як свідка. Він вдягав на неї протигаз, застосовував кайданки та здійснював постріли з табельної зброї над головою. Після цього кілька разів зґвалтував потерпілу.

Керівник відділення, в свою чергу, знав про існування такої практики, проте не вживав жодних заходів реагування на неправомірні дії підлеглих.

Після завершення ознайомлення сторони захисту із матеріалами кримінального провадження обвинувальний акт буде скеровано до суду.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо, що у столиці затримали квартирного грабіжника, який зайшов до помешкання та забрав звідти мобільний телефон і ноутбук власниці. Жінка намагалася завадити його діям, проте зловмисника це не зупинило і він покинув квартиру з награбованим.

Тематичне фото з відкритих джерел

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий