МАСК ЗРОБИВ ЦЕ! Запустив Crew Dragon Resilience: все, що потрібно знати про місію Crew-1

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Компанія SpaceX провела успішний запуск космічного корабля Crew Dragon Resilience. Це перший в історії SpaceX, а також в історії космічних технологій, політ чотирьох астронавтів на борту корабля Crew Dragon у рамках місії Crew-1.

Невдовзі астронавти пристикуються до МКС. Розповідаємо все, про першу комерційну місію NASA та SpaceX.

Підготовка до польоту проходила особливо активно. Інженери та технічні фахівців попередньо перевірили готовність усіх систем, повідомляє 24 канал.

Запис трансляції запуску Crew-1

Все що потрібно знати про політ

Навідміну від історичної місії Demo-2, метою якої було продемонструвати технічну спроможність доправки людей на МКС за допомогою корабля Crew Dragon, місія Crew-1 є першою повноцінною пілотованою місією NASA та SpaceX.

У рамках місії на МКС відправився перший для Crew Dragon міжнародний екіпаж з чотирьох астронавтів: Майкла Хопкінса, Шеннон Уокер, Віктора Гловера та японця Соїті Ногуті.

Команда

Командиром корабля є астронавт NASA Майкл Хопкінс. Він не новачок на орбіті і вже бував на МКС, де провів 166 діб. З них 12 годин 58 хвилин Хопкінс провів за межами станції під час виконання завдань, які вимагали виходу у відкритий космос.

Пілотом Crew Dragon є астронавт Віктор Гловер, який приєднався до NASA у 2013 році, а 2017 році його обрали пілотом для місії Crew-1.

Фахівчиня місії Шеннон Уокер досвідчена астронавтка, що приєдналася до NASA у 2004 році та літала на шаттлах до МКС. Місія Crew-1 для Уокер стане другим польотом на орбіту.


Фахівець місії Соїті Ногуті – японський астронавт-ветеран, який у лавах JAXA з 1996 року.

Він єдиний у команді та третій астронавт в історії, який полетить у космос на трьох різних кораблях: шаттл, “Союз” та Crew Dragon.

Довідка. Завданнями фахівців місії є підтримка командира й пілота під час польоту.

Вони відстежують стан систем під час запуску та повернення, а також відповідають за робочий графік, телеметрію і запаси на кораблі.

Оскільки Crew Dragon вперше летить з чотирма людьми на борту, фахівці місії допоможуть визначити, як найкраще організовувати і розподіляти завдання в таких умовах.

Після стикування команда Crew Dragon зустрінеться з екіпажем МКС космонавтами Сергієм Рижиков, Сергієм Кудь-Сверчковим, та астронавткою Кейт Рубінс. Варто зазначити, що після цього екіпаж МКС зросте до 7 осіб, а це вперше за майже десять років, коли на орбіті буде більше ніж шість осіб на МКС.

До речі, на станції всього шість спальних місць: чотири в американському сегменті станції і два у російському, а це означає, що комусь доведеться спати на кораблі Crew Dragon. Швидше за все, місце у кораблі займе капітан Майкл Хопкінс, згідно зі старою традицією астронавтів з часів польоту шаттлів. Згодом на МКС доправлять ще одну каюту.

Загалом місія Crew-1 триватиме п’ять з половиною місяців. Весь цей час астронавти витратять на дослідження, експерименти та роботу з обслуговування станції, яка вклюватиме виходи у відкритий космос.

Цікаво, що в рамках одного із завдань астронавтам доведеться “перепаркувати” корабель Crew Dragon зі стикувального вузла IDA-2 до IDA-3. Відбудеться це на початку 2021 року – перед прибуттям Boeing Starliner, який повинен буде пристикуватися до IDA-2.

Повернення на Землю заплановане на весну 2021 року. До цього Crew-1, швидше за все, встигне перетнутися з Crew-2, так що є всі шанси побачити відразу два кораблі Crew Dragon на станції.

Цікавий факт. Запуск Crew Dragon раніше був запланований на 15 листопада, однак його відклали через несприятливі погодні умови, через які плаваюча платформа Just Read The Instructions не змогла вчасно вийти в зону приземлення. Це важливий момент, оскільки NASA розраховує використати перший ступінь ракети Falcon 9 повторно під час запуску місії Crew-2.
Оновлений Crew Dragon

Корабель на якому команда місії Crew-1 відправилася на МКС, отримав деякі зміни, у порівнянні з попередньою версією.

Річ у тім, що під час польоту місії Demo-2 виявилося, що кілька теплозахисних плиток зазнали більшої деградації, ніж очікувалося. У SpaceX наголосили, що це ніяк не загрожувало екіпажу. Проблему вирішили замінивши потрібні теплозахисні плити на більш стійкий варіант.

Крім того, фахівці замінили на кораблі датчик атмосферного тиску, який використовується для визначення висоти. Минулого разу розкриття парашутів відбулося дещо пізніше, ніж розраховували технікки (однак у межах норми).

І на закінчення, нова капсула Dragon місії Crew-1 отримала ім’я Resilience (“стійкість”). Екіпаж присвятив цю назву співробітникам SpaceX, NASA, своїм близьким і усім людям, які проявляють стійкість в часи глобальної пандемії.
Автор: Михайло ГодаПоділитися в соц.мережах

Добавить комментарий