“Нафтохімік Прикарпаття” постачатиме медичний кисень у лікарні області (ВІДЕО)

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Нафтопереробне підприємство “Нафтохімік Прикарпаття”, що у Надвірній, зможе постачати медичний кисень до обласних лікарень.

Про це кореспондентам Суспільного Карпати розповів головний інженер Василь Дутчак, інформує “Галка”.

За його словами, зараз чекають сертифікацію від Міністерства охорони здоров’я України та ремонтують устаткування.

П’ятого листопада у соціальній мережі Facebook колишній начальник з виробництва інертного газу і кисню заводу “Нафтохімік Прикарпаття” Святослав Ковалюк опублікував допис, де розповів, що на підприємстві є працездатна установка інертного газу і кисню. За його словами, вона може заправляти кисневі балони та відправляти їх лікарням.

“За добу установка може заправляти 80 балонів. Через пандемію коронавірусу кисню не вистачає, тому я підняв це питання. На заводі є можливість випускати цей кисень. Влада району чи області навіть про це не знала, що у Надвірній є така установка. У нас є кисень, його треба лише сертифікувати”, – сказав Святослав Ковалюк.

У Надвірнянській центральній районній лікарні 110 ліжкомісць. 50 із них забезпечені киснем. За словами заступника директора із медичної частини Івана Меланюка, така ситуація склалася через застаріле технічне устаткування.

Із транспортуванням кисню проблем немає. Його зараз закуповують у Чернівцях.

“Якщо будуть розгорнуті усі місця, то у нас виникне технічне питання: як це все забезпечити? Це – нелегка робота. П’ять балонів перекласти, під’єднати і швидко знову міняти. Тому, якщо казати про кисневе забезпечення, то доцільно говорити про кисневу станцію, – розповідає Іван Меланюк. – Якщо б у нас було тут підприємство, яке б виготовляло кисень і відповідало усім технічним параметрам, нас влаштовувала б ціна, то ми б співпрацювали із цим ним”.

Зараз Нафтохімік Прикарпаття” виготовляє технічний кисень для потреб підприємства. Головний інженер Василь Дутчак каже, що для того, аби завод запрацював на повну потужність, потрібно відремонтувати устаткування. За його словами, усе приладдя у простої з 2011-го року.

“У нас ліцензії на виготовлення медичного кисню немає. Тому паралельно готуємо документи на те, щоб отримати сертифікацію на випуск медичного кисню. Також потрібно акредитувати лабораторії, тобто є дуже багато вимог. Після вирішення цих питань можна буде говорити про випуск продукції і забезпечення киснем. Вже наступного тижня зможемо з’ясувати, чи запуститься установка”, – зазначив Василь Дутчак.

Заступниця обласного департаменту охорони здоров’я Ірина Кобельська пояснила, що для того, аби отримати таку ліцензію на виробництво та постачання медичного кисню, треба звертатися до Міністерства охорони здоров’я України.

“Медичний кисень – це лікарський засіб, на який потрібна ліцензія. Це – досить довготривалий процес, щоб ці сертифікати отримати. Будь-яке підприємство, яке виробляє кисень, може отримати відповідний дозвіл. Якщо у нас є такі підприємства, то було б добре, щоб вони долучалися до постачання у лікарні саме медичного кисню”, – додала Ірина Кобельська.


Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram — найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Loading…

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий