Після бунту! Шмигаль скликає екстрену нараду – закличуть всіх. Відмовились вводити – скандал набирає обертів

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Через те, що в суботу та неділю, 14-15 листопада, багато міст не дотримувалися карантин вихідного дня, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль планує провести онлайн-зустріч з мерами великих міст.

Про це з посиланням на прес-секретаря глави уряду Ольгу Куришко пише УНН.

Так, за її словами, онлайн-зустріч мерів великих міст і Дениса Шмигаль через протести з приводу карантину вихідного дня, планується.

Раніше мери ряду міст відмовилися вводити карантин вихідного дня. Зокрема, незгоду з постановою Кабінету міністрів озвучили у Львові, Одесі, Рівному, Житомирі, Краматорську, Луцьку, Слов’янську, Черкасах, Мукачево, Тернополі, Дніпрі, Чернігові та Івано-Франківську.

Так, наприклад, мер Львова Садовий оголосив суботи та неділі до кінця листопада робочими днями, щоб бізнес міг не закриватися у вихідні.

У свою чергу мер Філатов оголосив в Дніпрі “італійський страйк” проти карантину вихідного дня. Імплементувати рішення Кабміну він відмовився, заявивши, що місцева комісія з ТЕБ та НС не має кворуму.


По всій країні пройшли акції протесту підприємців проти введення урядом так званого карантину вихідного дня.

Тільки за перший день нового карантину, 14 листопада, поліцейські почали 9 кримінальних проваджень і склали 990 адміністративних протоколів за порушення карантинних обмежень.

Найбільше порушень зафіксовано у Львівській області – 390, у Дніпропетровській області – 209, у Черкаській області – 128, в місті Києві – 121, у Київській області – 84 і в Тернопільській області – 74.

11 листопада Кабінет міністрів ввів карантин вихідного дня з 14 листопада. Прем’єр-міністр заявив, що ідеальним виходом було б ввести повний локдаун на три тижні, але економіка цього не витримає.

Раніше Шмигаль говорив, що карантин вихідного дня необхідний, оскільки без додаткових заходів Україна прийде до “італійського сценарію” коронавірусу вже в січні. Також він пообіцяв “підставити бізнесу плече” і ввести часткову компенсацію зарплат в зв’язку з простоєм підприємств.

ДжерелоПоділитися в соц.мережах

Добавить комментарий