Істотна вада! “Слуга” приголомшив заявою, просто в ефірі – “ходимо по колу”. Почули усі: визнали кризу

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Ситуацією з Конституційним судом займеться робоча група депутатів. Про це розповів нардеп, представник президента в КСУ Федір Веніславський в ефірі каналу “Україна 24”.

“Сьогодні на погоджувальній раді була озвучена ініціатива Дмитра Разумкова про створення робочої групи, яка повинна розробити комплексні питання, які дозволять вирішити Раді цей конституційну кризу і перш за все повернути відповідальність за недостовірне електронне декларування та ввести в дію ті закони про протидію корупції, які КСУ визнав неконституційними”, — сказав він.

За словами Веніславського, з визнанням рішення КСУ є серйозна проблема.

“Але всі законопроєкти про декларування мають істотну ваду — вони фактично ігнорують рішення КСУ, і з іншого боку, як ніби ми відновлюємо те, що КСУ визнав неконституційним.


Якщо стояти на тій точці зору, що рішення КСУ ми визнаємо і відновлюємо — то це відновлюємо дію тих законів, які КСУ визнав неконституційними, і виходить, що ми йдемо по замкненому колу, тому що КСУ знову зможе визнати ці положення не відповідають Конституції. Тому найбільш правильне рішення — створити робочу групу”, — сказав він.

Нагадаємо, Конституційний суд 27 жовтня визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

Президент Володимир Зеленський подав до парламенту законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження суддів КСУ й скасувати відповідні зміни до закону “Про запобігання корупції”. У разі неприйняття цього законопроєкту президент не виключив розпуску парламенту.

Раніше перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що судді Конституційного суду мають добровільно піти у відставку.

ДжерелоПоділитися в соц.мережах

Добавить комментарий