Вакцина компанії Moderna ефективна на 95%, але дорога

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Вакцина від COVID-19 компанії Moderna із США показала свою ефективність на 95%, однак її вартість становитиме близько 100 євро за дві дози, що зможуть собі дозволити далеко не всі країни.

Вакцина компанії Moderna ефективна на 95%, але дорога - коронавірус, вакцина - foto moderna lab
На фото лабораторія компанії Moderna

Так, за інформацією BBC, нова вакцина захищає від COVID-19 на 95%. Це додає впевненості що вакцини можуть допомогти покласти край пандемії. Як і інший розробник (Pfizer), компанія Moderna застосовувала високоінноваційний та експериментальний підхід до розробки вакцин. У компанії зазначають, що це «великий день» і вже плануєть подати заявку на дозвіл на використання вакцини в найближчі кілька тижнів.

Зазначимо, у дослідженні вакцини на третьому завершальному етапі взяли участь 30 тис. американців, половині з яких дали дві дози вакцини з інтервалом у чотири тижні. Решті робили фіктивні ін’єкції. Аналіз ґрунтувався на перших 95 учасниках експерименту з цих 30 тисяч, які захворіли на COVID-19.

Лише п’ятеро з 95 пацієнтів вакцинувалися препаратом від Moderna, решті 90 учасникам вкололи плацебо. Таким чином, ефективність вакцини становить 95%. При цьому у компанії уточнюють, що з 95 хворих 11 людей мали важку форму захворювання, але жоден з них не вакцинувався від коронавірусу.

Вакцина компанії Moderna ефективна на 95%, але дорога - коронавірус, вакцина - doctor wearing ppe and face shield they are celebrating for stop covid 19 outbreak successful 46370 1512
фото – freepik.com

Висока вартість

Вакцина проти коронавірусу компанії Moderna буде коштувати близько 100 євро (потрібно дві дози, вартість одної становитиме від 42 до 50 євро), пише видання The Guardian. При цьому дві дози вакцини від компанії Pfizer коштують приблизно 33 євро.

Проте вакцина від Moderna не потребує особливих умов збрегання, як вакцина від Pfizer, тож її легше транспортувати. Наприклад, вакцину від Pfizer треба транспортувати й зберігати за температури від -70 до -80 градусів. Тоді як вакцину від Moderna до 30 днів можна тримати за температури від +2 до +8.

На сьогодні компанія Moderna вже уклала угоди на поставку вакцини у США, Британію, Японію, Канаду, Швейцарію, Швецію та Ізраїль. До кінця 2021 року Moderna планує продати мільярд доз вакцини.

“Погляд” також писав, що компанія Johnson & Johnson випустить вакцину від COVID-19 на початку 2021 року.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий