Для пішоходів і велосипедистів в Україні ввели нові правила

Інше...

Уряд дозволив велосипедистам пересуватися по смузі руху маршрутних транспортних засобів, а пішоходів в темний час доби зобов’язав використовувати світловідбиваючі елементи.

Відповідні рішення були прийняті на засіданні Кабміну, інформують Економічні новини.

Так, Кабінет міністрів України зобов’язав пішоходів в темний час доби і в умовах недостатньої видимості при русі по проїзній частині чи узбіччям використовувати світловідбиваючі елементи.

Зокрема, документом встановлено, що в темний час доби і в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світловідбиваючі елементи (стрічки, наклейки, жилети) або бути в одязі, який має світловідбиваючі елементи.

Раніше дана норма носила рекомендаційний характер.

Відзначається, що введення норми в новій редакції має підвищити рівень безпеки на вулично-дорожній мережі, так як наявність світловідбиваючих елементів на одязі пішоходів дозволяє зменшити смертність на дорогах в 6-8 разів. Це пов’язано з тим, що людину, що використовує світловідбиваючі елементи, буде видно на відстані 130-150 метрів, тоді як в темному одязі її видно лише на відстані 25-30 метрів.

Також Кабмін дозволив рух велосипедів по смузі руху маршрутних транспортних засобів.

Зокрема, встановлено, що смуга для руху маршрутних транспортних засобів тепер призначена і для руху велосипедів.

Окремого знака для цього не буде, але це буде визначатися знаком Дорога із смугою для руху маршрутних транспортних засобів.

Відзначається, що таке рішення прийнято для розвитку велосипедної інфраструктури та зменшення травматизму серед велосипедистів.

Джерело: facenews

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий