Одного разу після вечері Зоряна швидко перемила посуд і хотіла вже піти дивитися улюблений фільм, як чоловік відвів її на кухню. Там показав на тарілки і зазначив, що мити їх треба більш ретельно, плюс витирати добре. Через день Олексій забракував випрасуваний костюм. Потім причепився до смітинки на підлозі. Зоряна зрозуміла, що життя з ним не буде і коли чоловіка не було вдома, зібрала речі і пішла від нього

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Зоряна слухала чоловіка і дивувалася, як вона взагалі могла закохатися в нього. Причіпки Олексія були настільки безглуздими, що жінка вже не витримувала. А ще недавно вона хвалилася подругам, що нарешті зустріла гідного чоловіка, який не стане по квартирі брудні шкарпетки розкидати. Завжди причесаний волосок до волоска, в бездоганних костюмах, з ідеальним манікюром.

На тлі її колишнього залицяльника Стаса, який міг гумові шльопанці зі шкарпетками носити і в треніках в гості прийти, Олексій здавався чимось нереальним. І Зоряна зраділа. Такий чоловік і не одружений! 32 роки, без кредитів і аліментів. А коли в гості до обранця прийшла і зовсім щастя межі не було. Квартира виблискувала ідеальною чистотою, ніякої гори посуду в раковині, як у вищезгаданого Стаса. Він міг кашу гречану поїсти і тарілку в такому вигляді і залишити, а Зоряні потім доводилося все це відмивати.

– Дівчата, він такий акуратний, – хвалилася Зоряна подругам. – Навіть у мене вдома і то порядку такого немає. Ніяк не збагну, як такий екземпляр в неодружених затримався! Він і зовні цукерочка! Ні, мені просто пощастило, як нікому! – розповідала Зоряна подружкам. А ті заздрісно зітхали. Їх власні другі половини такою любов’ю до чистоти не блищали.

Зоряна вийшла заміж і ось тут-то зрозуміла – насправді їй зовсім не пощастило. Почалося все з волоска у ванній.

– Іди, прибери його зі стіни. І почисти потім добре! – сказав їй Олексій.

Зоряна знизала плечима, але каприз чоловіка виконала. Потім вона помітила, що після рукостискань зі знайомими Олексій дістає вологі серветки і ретельно протирає долоню.

Після вечері одного разу вона швидко перемила посуд і хотіла вже піти дивитися улюблений фільм, як чоловік відвів на кухню. Там показав на тарілки і зазначив, що мити їх треба більш ретельно, плюс витирати добре.

– Так в сушарці поки стоять, самі обсохнуть! – пробувала відмахнутися Зоряна, але не тут-то було.

Прочитавши їй цілу лекцію про те, як правильно мити посуд, Олексій пішов. На цей раз Зоряна розлютилася. І навіть весь вечір з чоловіком не розмовляла. Але оскільки характер у неї був незлобивий, то швидко відійшла. Однак раділа вона недовго. Через день Олексій забракував випрасуваний костюм. Не сподобалося, як дружина його випрасувала. Потім прив’язався до смітинки на підлозі.

– Так її під мікроскопом тільки можна розгледіти, – сплеснула руками Зоряна.

– Люба, ось через такі от маленькі смітинки потім все навколо і забруднюється! Давай, ще раз підлогу протри! – напучував Олексій.

І якщо раніше Зоряна обожнювала посидіти з подружками в кафе, то тепер її і цієї радості позбавили.

– Ти ж не знаєш, наскільки там добре помили посуд. Хто до тебе сидів на цьому стільці? – повчав Олексій.

– Так якщо твоїй логіці слідувати, то взагалі з дому не треба виходити. Ну не можна ж бути таким прискіпливим! – обурювалася Зоряна. Тільки чоловіка було не переконати. Непорозуміння виникали через недбало кинутий одяг.

– Для речей є вішалки і шафи! Вони не повинні валятися ні на стільцях, ні на диванах! – твердив Олексій. Він вимагав, щоб одяг був складений рівними стопочки.

Якось вранці Зоряна шкарпетки чоловікові не ті поклали – чисто зовні вони нічим не відрізнялися, обидва чорні. Але він різницю помітив і довго обурювався. А вже скільки неприємних моментів їй довелося пережити на кухні! Те, що посуд перемивала, це квіточки.

Пюре Олексію здавалося занадто калорійним – мовляв, навіщо кладеш стільки масла і молоко ллєш? А вже коли чоловік з найсерйознішим виразом обличчя сказав, що суп у неї вийшов некрасивим, Зоряна почала сміятися.

– Як це? Суп що, як людина? Може бути красивим, а може бути ні? Гаразд би сказав, що несмачний, я б ще зрозуміла. Але таку маячню навіщо нести? – сказала вона, стоячи з ополоником.

– З чого ти взяла, що це маячня? Суп повинен бути золотистим, приємним на вигляд. А у тебе він якийсь некрасивий… Дивлюсь на нього і апетит відразу при одному тільки погляді пропадає, – промовив Олексій.

– Але пахне ж смачно!

– Зоряна провела рукою по волоссю.

– Якщо чесно… Не знаю. Треба освіжувачем побризкати і провітрити. Я не люблю, коли вдома як в закладах громадського харчування пахне! – і чоловік вийшов в коридор.

Ну а з початком сезону в саду Зоряна зрозуміла – вона ще не все про свого благовірного знає. Сад їй подобався – любила в свій їздити, батькам допомагати. І тепер думала, добре, що з’явиться власний острівець затишку – у Олексія там і будинок, і садочок. Накупила насіння, почала садити. І тут же була зупинена словами:

– Дорога, візьми лінієчку. По ній і саджай. Щоб все чітко, по сантиметрам, – порекомендував Олексій. Дальше більше. Зоряні доводилося стежити, щоб ніде не з’явилася зайва травинка або бур’ян. Вона, звичайно, до порядку була з дитинства привчена, але не до такої ж міри! Молода жінка відчувала, що більше не витримує.

Відпочивала вона, тільки коли чоловік йшов на роботу – він володів невеликою фірмою з виготовлення меблів на замовлення. Зоряна стала засмикана, нервова. А одного разу на вулиці зустріла Стаса. Той, як завжди йшов в своїх улюблених спортивних штанях. Засяяв, побачивши Зоряну.

І та раптом відчула, що хвилини спілкування зі Стасом для неї як ковток свіжого повітря. А там, вдома, з рафінованим і бездоганним Олексієм їй просто бракувало повітря. Вона опустила очі вниз, щоб не розплакатися.

– За звичкою перевіряєш? Так без шкарпеток я, шльопанці на голу ногу! – розсміявся Стас. Він по-своєму оцінив її погляд.

– Та що ти. Я навіть і не думала. Тобто раніше думала, а тепер! Ти хороший, прости, мені бігти треба! – і Зоряна прискорила крок.

Невідомо, скільки б ще тривали її душевні терзання. Тільки після чергової нудної лекції чоловіка по причіпок (не так зварила, не до кінця прибрала) вона відчула, що не витримує. І опинилася в лікарні.

Так що додому Зоряна не повернулася. Коли чоловіка не було, речі забрала. І телефон змінила. Коли Олексій прийшов до неї на роботу, щоб напоумити, вона категорично заявила:

– Іди, шукай собі іншу! З лінійкою нехай ходить, посуд миє по 10 разів, піджаки твої щодня прасує, супи тобі красиві варить, а з мене досить!

Подруги тільки дивувалися – Зоряна розлученню як дню народження раділа. Навіть в ресторан пішла відзначати. І зі Стасом у них знову відносини закрутилися. На кинуті шкарпетки або ще якісь побутові дрібниці молода жінка уваги не звертає. Каже, вистачить, побула в ідеальному порядку. Просто насолоджується життям.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий