“Повний локдаун не буде запроваджено, поки у нас є альтернатива.” – Шмигаль

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Міністр заявив, що поки в Україні повний локдаун не будуть вводити, адже наразі є альтернатива — «карантин вихідного дня». Про це повідомив у вівторок, 16 листопада в своєму Telegram-каналі Денис Шмигаль.

“Рішення про повний локдаун не буде запроваджено, поки у нас є альтернатива. Якщо ми з вами не продемонструємо необхідного зменшення кількості соціальних контактів під час карантину «вихідного дня», то за даними аналітиків РНБО позначку в 20 тисяч захворілих щодня ми можемо перетнути вже за 3 тижні.” – написав міністр.

На його думку, уряд використовує прогнози Національної академії наук, РНБО, незалежних експертних центрів.

“Якщо не вживати заходів, то вже за місяць у нас можуть закінчитися ліжкомісця. Це при тому, що в останні місяці ми збільшили їх кількість удвічі. І тоді шлях буде тільки один — жорсткий карантин аж до повного локдауну. При чому локдаун треба буде вводити щонайменше на три тижні. Водночас Уряд та МОЗ активно працюють над закупівлею вакцини. Очікуємо, що приблизно 8 млн доз Україна може отримати вже в другому кварталі наступного року. Також постійно ведемо переговори зі світовими компаніями щодо закупівлі додаткових партій. Серед цих компаній є і Pfizer і Moderna, які вже оголосили про успішність своїх вакцин.” – додав він.

Нагадаємо, що починаючи з 14 листопада в Україні почав діяти «карантин вихідного дня». Уряд дозволив працювати лише продуктовим магазинам, автозаправкам, аптекам, фінансовим установам та транспорту.

Також в Україні відмовилися від щотижневого поділу регіонів на зони та перейшли на загальнодержавний карантин з обмеженнями, які діяли у «помаранчевій» зоні.

Влада переконана, що це допоможе врятувати медичну систему від колапсу.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий