У цю хвилину! Порошенко аплодує – сталось немислиме, справу закрили. Шокуюче рішення – “вели до розвалу”

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Кримінальну справу “Роттердам +” про найбільшу корупційну схему часів колишнього президента України Петра Порошенка закрили.

Про це повідомляє колегія суддів Апеляційної палати ВАКС на своїй сторінці в Facebook у вівторок, 17 листопада.

Так, в ВАКС підтвердили рішення першої інстанції про обґрунтованість закриття справи. Рішення вступило в силу з сьогоднішнього дня і оскарженню не підлягає.

“Сьогодні, 17 листопада, в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду відбулося судове засідання у справі №991 / 7377/20 з розгляду апеляційної скарги адвоката, який діє в інтересах заявника, на рішення слідчої судді від 24.09.2020 про відмову в задоволенні скарги адвоката на рішення прокурора про закриття кримінального провадження “, – йдеться в повідомленні.

Ситуацію прокоментував телеграм-канал “Политика страны”.

“Ми вже неодноразово писали, що вся ця історія – договірняк між НАБУ і Порошенко (якого разом з Ахметовим ЗМІ називали головним бенефіціаром цієї схеми).

Спочатку НАБУ затягувало справу, вело до розвалу, даючи можливість його закрити. Що і сталося рішенням САП.

Потім НАБУ і його група підтримки вирішили зобразити обурення і спротив цьому. Рішення було оскаржене в ВАКС (повністю підконтрольний керівництву НАБУ суд).

Але це виступ закінчився, як бачимо, закономірно – суд підтвердив рішення про закриття справи “, – прокоментував телеграм-канал “Политика страны”.


Нагадаємо, справа «Роттердам +» була закрита прокуратурою 27 серпня 2020 через відсутність складу злочину. Це рішення незабаром підтвердив Офіс генерального прокурора.

Однак 27 жовтня ВАКС несподівано переглянув своє рішення у справі «Роттердам +» і скасував постанову прокуратури про закриття справи.

Таке рішення суддя Олійник взяв за заявою Нікопольського заводу феросплавів Ігоря Коломойського. За словами адвокатів, на суддю чинився безпрецедентний політичний тиск.

Нагадаємо, що в серпні 2019 детективи НАБУ провели перші затримання у справі схеми “Роттердам +”. Підозри оголошені шести фігурантам однією з найскандальніших історій епохи президентства Порошенко.

Через два з половиною роки слідства силовики все ж прийшли за людьми, які впроваджували сумнівну методику формування ціни на вугілля для українських ТЕС.

Формула “Роттердам +”, в трактуванні правоохоронців, завдала державі збитків на суму майже в 19 мільярдів. І вкрай сумнівно, що такий “схематоз” був би можливий без протекції на вищому рівні.

Як розповідала “Страна”, схема почала діяти в 2016 році. Завдяки рішенню НКРЕКУ Вовка вартість палива почали визначатись так: ціна вугілля в портах Амстердам – ​​Роттердам – ​​Антверпен + вартість його доставки в Україну.

При цьому ціна вугілля, видобутого на державних шахтах, повинна дорівнювати ціні за формулою “Роттердам +”, що нібито мало зменшити потребу в субсидуванні вугільної галузі з боку держави.

В реаліях же “чорне золото” поставляли на ТЕЦ з території, підконтрольної “ДНР”, – набагато дешевше, ніж було вказано в формулі. Електростанції купували вугілля вже за ціною “Роттердама”. А надзвичайні прибутки осіли в кишенях тих, хто затіяв весь цей “схематоз”.

ДжерелоПоділитися в соц.мережах

Добавить комментарий