«Хлібом-сіллю»: франківців запрошують на онлайн-прем‘єру кіновистави про еміграцію українців до Польщі

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Франківців запрошують на онлайн-прем‘єру проєкту «Хлібом-сіллю», який втілюють Франківський драмтеатр і польський театр імені Гелени Моджеєвської у Лігниці.

Читайте також: Президент відзначив прикарпатських театрала, краєзнавця, лікарку й донора

Тема співпраці – українська еміграція до Польщі та налагодження діалогу, інформує «Галка».

«Довкола посиленої еміграції українців до сусідньої Польщі, куди втікають від бідності, а також і від війни, є чимало стереотипів. Багато хто не хоче помічати аналогії з еміграцією поляків до Німеччини чи Англії. Так, Україна нині – один із лідерів за кількістю працездатного населення, що працює не на батьківщині. Саме задля подолання численних упереджень, непорозумінь та однобоких висновків і з’явилася творча ідея – опрацювати цю тему через особисті документальні людські історії та зняти про це фільм, порівняти українські та польські погляди на еміграцію українців до Польщі», – розповідають творці кінопроєкту.

У неділю, 22 листопада, о 20:00 на ютуб-каналах театрів відбудеться прем‘єра театрального кінопроєкту «Хлібом-сіллю».

«Для нас ця співпраця є важливою, бо українська громада відіграє велику роль у житті Польщі. Це було складне завдання, але нам вдалося вдало поєднати акторські трупи двох театрів і досягти гарного результату. Дуже хотілося, аби історії вийшли справжніми», – розповідає директор театру в Лігниці Яцек Гломб.

У проєкті від Франківського драмтеатру беруть участь чотири актори – заслужені артисти Галина Баранкевич і Юрій Хвостенко та артисти театру Іванна Сірко й Павло Кільницький.

«Дуже тішуся, що ми вже маємо готовий фінальний продукт. Між нашими театрами останнім часом є багато спільного і впевнений, що ми досягнемо ще кращого результату. Ми не оминаємо своєю творчою увагою соціально значущі болючі теми, театр у Лігниці також є небайдужим до складних тем, і прикладом цьому є ідея такого проєкту», – зазначив директор Франківського драмтеатру Ростислав Держипільський.


Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram — найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Loading…

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий