Щойно! Лукашенко в істериці – лікар шокував. Після смерті Роми – він не залишив старому шансів!

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Якщо білоруси не хочуть любити Лукашенко і тільки його, він буде мстити тим, хто отримує визнання народу, навіть якщо вони мертві.

Про причини і наслідки тотальної зачистки, яку пережив протестуючий Мінськ 15 листопада, «Білоруський партизан» розпитав лікаря-психіатра Дмитра Щигельського. Експерт упевнений, що головною і єдиною цінністю в житті Лукашенка є влада, і він готовий битися за неї до останнього білоруса, включаючи власного сина Миколу.

«Лукашенко хоче бути не просто першим, а єдиним».

15 листопада силовики в Мінську буквально зрівняли з землею меморіал убитого Романа Бондаренка. Для цієї мети на площу Змін стягнули силовиків з усього Мінська (і не тільки, треба розуміти). Напередодні меморіали Роману Бондаренку силовики знищували по всій Білорусі. Чому так важливо режиму було знищити меморіал?

– Проведення класичної облави, та ще й з обшуком квартир, викликає очевидні асоціації з діями окупаційної адміністрації в Мінську в період Другої світової війни, організатори не могли цього не розуміти. Піти на таке без санкції Лукашенка ніхто б не наважився. Тому питання не про якийсь абстрактний режим, а про цілком конкретного диктатора.


Демонстративне знущання над пам’яттю мертвих, навіть якщо це вороги, абсолютно суперечить білоруській культурі. Лукашенко не може цього не знати і не розуміти.

Я припущу поєднання кількох факторів. Перший – це банальні ревнощі до чужої популярності. Згадайте, як Лукашенко висловлювався про вбитих за його наказом Гончара, Захаренка, Красовського, Завадського? Що відбувається з пам’яттю про покійних Бикова, Машерова? Інших відомих білорусів? Лукашенко, незважаючи ні на що, хоче бути не просто першим, але єдиним. Зараз, він швидше за все, розуміє, що це вже неможливо, але не може змінити себе. Якщо білоруси не хочуть любити його і тільки його, він буде мстити тим, хто отримує визнання народу, навіть якщо вони мертві.

Другий фактор – це тактика утримання влади, яка за моїми оцінками була прийнята остаточно приблизно на початку / у середині вересня: змусити боятися і підкорятися, не рахуючись з тими жертвами і витратами, які доведеться понести для досягнення цієї мети. Не тільки змусити підкоритися, але і не дозволити при цьому навіть проявляти видиме невдоволення.

Ну і, нарешті, це перший випадок, коли убитий не політичний противник, як Гончар, наприклад. Не людина, яка хоча б знаходилася в місці проведення протестної акції, як попередні убиті. Романа Бондаренка вбили тоді, коли він просто вийшов з квартири. Останній пункт суспільного договору, останнє досягнення, яке Лукашенко намагається записати в свій актив – безпека, знищується цим вбивством. Кожен громадянин країни, навіть якщо він щирий прихильник тирана, бачачи портрет убитого або стихійний меморіал, починає ставити собі запитання: «Я можу бути поза політикою, не брати участь в акціях протесту, не потрапляти в місця їх проведення, але мене можуть убити, причому навіть не співробітники МВС, а взагалі незрозумілі люди в будь-який момент, коли я вийду з квартири або будинку? »

Це дуже незручне запитання для режиму і Лукашенка особисто, тому що єдина правильна і логічна відповідь – так, можуть. Тому приводів до такого питання і нагадувань про подію має бути якомога менше.

ДжерелоПоділитися в соц.мережах

Добавить комментарий