Як Пташник та Карплюк зробили кампанію у стилі «про мене поширюють неправду»

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ
Як Пташник та Карплюк зробили кампанію у стилі «про мене поширюють неправду» - - IMG 20201117 130300 654

Свою інформаційну та агітаційну кампанію політики все частіше будують на зверненнях до суду напередодні виборів. Таким способом вони хочуть показати виборцям, що про них пишуть нібито неправду. Так, перед місцевими виборами 2015 року ексмер Ірпеня Володимир Карплюк судився з головною редакторкою Руху ЧЕСНО Іриною Федорів. І звернувся він до суду так, щоб рішення було прийняте після виборів. Карплюк програв суд через кілька днів після виборів — 29 жовтня 2015 року. Зате позов до суду дозволив йому зробити кампанію у стилі «про мене поширюють неправду, і це все замовні речі».

Сьогодні, 17 листопада, на сайті Руху ЧЕСНО з’явилася публікація про те, що журналісти проєкту виграли суд у кандидатки до Київради від «ЄС» Вікторії Пташник. Позов до суду вона подала перед місцевими виборами. Вимагала, щоб Руху ЧЕСНО заборонили писати, що навесні 2020 року, під час її балотування в нардепи від одного з округів Харківщини, вона не відобразила у фінзвіті витрати на виборчу кампанію. Про позов Пташник повідомила на своїй сторінці у Facebook у серпні, перед стартом кампанії на місцевих виборах. На той момент редакція навіть не отримала текст позову.

11 листопада Святошинський районний суд міста Києва відмовив Пташник у повному обсязі, зауваживши, що інформація про кандидата в нардепи, майновий стан та добросовісне виконання ним обов’язків становить громадський інтерес, а позивачка має бути готовою до різкої критики з боку суспільства, преси та громадян. Позивач є публічною особою, тому межа допустимої критики його діяльності є ширшою, ніж щодо окремої пересічної особи.

Координаторка Руху ЧЕСНО Віта Думанська наголошує, що звернення до суду напередодні виборів стає звичною практикою для політиків. На такому судовому позові вони можуть будувати свою інформаційну та агітаційну кампанію.

“Політикам треба показати виборцям, що про них пишуть нібито неправду. Так, перед місцевими виборами 2015 року до суду звернувся ексмер Ірпеня Володимир Карплюк. Він судився з головною редакторкою Руху ЧЕСНО Іриною Федорів, яка написала статтю про його партію “Нові обличчя”. І звернувся він до суду так, щоб рішення було прийняте після виборів. Карплюк програв суд через кілька днів після виборів — 29 жовтня 2015 року. Зате позов до суду дозволив йому зробити кампанію у стилі “про мене поширюють неправду, і це все замовні речі”. Ми ж всі розуміємо, якими мають бути процесуальні строки. В історії з Вікторією Пташник маємо аналогічний випадок”, — наголошує координаторка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

Публікація “Ціна голосу перемоги для Світличної у 179-му окрузі”, де згадується фінансовий звіт Пташник і відсутність у ньому інформації про видатки на рекламу в Facebook, була оприлюднена на початку квітня 2020 року. Кандидатка в нардепи Пташник бачила цей текст, і в тексті є її позиція щодо цього питання.

“Але з квітня місяця і аж до серпня попри те, що ми неодноразово казали, що якщо виникають якісь питання — її право звернутися до суду, вона зволікала і не зверталася. Ми отримали позов лише за кілька тижнів до старту місцевої кампанії у серпні. От і вийшло, як і в історії з Карплюком, щойно завершилися місцеві вибори — позов програний. Але це дало можливість Пташник під час виборчої кампанії розповідати про те, який нібито нечесний Рух ЧЕСНО. Процесуальні строки були чітко розраховані. Нагадаю, що Пташник юристка, і що таке процесуальні строки, їй дуже добре відомо”, — резюмує Думанська.

Довідково. Вікторія Пташник – депутатка ВРУ 8-го скликання від “Самопомочі”, кандидатка на парламентських виборах від “Голосу” (округ № 223, м. Київ) та на довиборах до Верховної Ради від “Європейської солідарності” (округ № 179, Харківщина). Що стосується виборів до Київради, то Пташник не обрали депутаткою. Про це свідчить інформація на сайті ЦВК.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий