Як тільки Михайло почав працювати на себе і справи пішли в гору, життя нашої сім’ї змінилося. Посилаючись на статус, Михайло завів собі молоду дівчину. Розлучившись зі мною, Михайло відразу одружився з Мариною і привів молоду дружину в нову квартиру, подарував їй машину. А я щовечора поверталася в порожнечу. Але що би я не робила, мої думки знову поверталися до Михайла

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Чоловік пішов від мене, проживши зі мною 20 років. У нас є все – квартира, машина, а найголовніше: ми виростили дочку розумницю і красуню. Але це не стримало Михайла – він кинув нас. Вся справа в тому, що тепер він в іншому статусі.

Як тільки Михайло почав працювати на себе і справи пішли в гору, життя нашої сім’ї змінилося. Постійні відлучки, відрядження, гонитва за прибутком все більше відлучали чоловіка від сім’ї. У його словниковий запас міцно увійшло слово «статусність». Чим більше грошей, тим соліднішою повинна бути машина, кабінет, навіть хобі повинні відповідати його статусу.

Посилаючись на статус, Михайло завів собі молоду дівчину. Її звали Марина. Друзі розуміюче погоджувалися: став підприємцем, розвернувся широко в бізнесі, – має право.

Я, звичайно, спочатку нічого не знала. Але здогадувалася. Вона все частіше дивилася на себе в дзеркало і помічала нові зморшки і сивину. Змінилася і фігура: з’явилася зрадницька повнота. Змагатися з худенькими дівчатами було вже дуже важко. Так, чоловік теж вже не хлопчик, давно з’явився живіт, почав лисіти, але, мабуть, чоловіки вважають, що їх зовнішній вигляд компенсується гаманцем.

Відчуваючи зраду, я зібралася поговорити з чоловіком відверто, але він випередив мене звісткою, що йде з сім’ї.

– Дочка доросла, – сказав Михайло, – ти забезпечена, а я ще пожити хочу, вже вибач за прямоту, з молодою жінкою, хочу сина виростити.

На той час Марина була вже чекала дитину. Розлучившись зі мною, Михайло відразу одружився з Мариною і привів молоду дружину в нову квартиру, подарував їй машину. А я щовечора поверталася в порожнечу: вешталася по кімнатах з кутка в куток, дивилася телевізор, намагалася читати книгу. Але що би я не робила, мої думки знову поверталися до Михайла.

Я з закритими очима могла налити чоловікові в кружку його улюблену норму чайної заварки і також з закритими очима насипати пару ложок цукру. Я знала всі його звички, всі його болячки, але виявилося, що чоловік ще «ого-го» – є сили, щоб ще одну дитину народити і виховати. У Михайла, дійсно, незабаром народився син. І він з гордістю розповідав усім друзям і знайомим, що тепер у нього є син.

А я навіть не знаю, як я все це пережила. Якщо вже зовсім важко було на душі, їхала в гості до подруги або до сестри. У вихідні обов’язково відправлялася з донькою по магазинах. Намагалася купити, хоч недорогу, але обновку.

А потім я купила невелику дачу і працювала там з ранньої весни до пізньої осені. Так я змогла і трохи забутися і прийти в форму. У Михайла в цей час підростав син, незабаром хлопчик пішов у перший клас. Дитина росла, молода дружина гарнішала, матеріальні потреби збільшувалися, а ось сили Михайла були вже не ті. Справи в його бізнесі пішли гірше, на широку ногу жити не виходило.

Михайлу п’ятдесят вісім, ще трохи – і пенсія. Живіт Михайла став ще більшим, збільшилася лисина, з’явилися глибокі зморшки на обличчі. Поруч зі своєю другою дружиною Мариною він виглядав, як батько. За його здоров’ям ніхто не дивився. Марині було не до того, вона займалася сином: робила з ним уроки, возила на секцію.

Ні, вона не відмовлялася від свого постарілого чоловіка, але і не дбала про нього, як свого часу робила це я. Найбільше хвилювалася про батька наша донька. Вона пробачила батькові зраду. Часто дзвонила, приїжджала до нього і намагалася вмовити сходити в лікарню. Але в Михайла, немов, щось надломилося: він став байдужим до життя. Він, звичайно, любив маленького сина. Але його енергії вже не вистачає, щоб бути з хлопчиком на одній хвилі, ганяти з ним футбол, грати на підлозі в машинки, а, часом, просто не вистачає розуміння.

Донька не раз розповідала мені, як змінився батько. Але тепер мені немає до цього ніякого діла – двічі в одну і ту ж річку не ввійдеш. Все в минулому.

Фото ілюстративне – pravda.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий