“Я – бандерівець!” Шокуючі одкровення Віктюка – сльози на очах. Слова відомого режисера… Після смерті

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

У Москві помер режисер, народний артист України, народний артист РФ Роман Віктюк. Про це повідомляє ТАСС з посиланням на дирекцію театру Романа Віктюка.

За даними агентства, він помер сьогодні в лікарні. 27 жовтня стало відомо, що Віктюк госпіталізований з COVID-19.

В кінці жовтня, напередодні свого дня народження, він потрапив Міську клінічну лікарню імені братів Бахрушин в Москві. У нього підтвердилася коронавірусна інфекція.

Спочатку його помістили у відділення терапії, проте потім стан режисера погіршився, і його перевели в реанімацію. Через три тижні після госпіталізації Роман Віктюк помер. Йому було 84 роки.

Уродженець Львова, з 90-х років він керував власним театром в Москві.

Журналісти видання “Страна” зібрали висловлювання режисера з різних інтерв’ю про війну на Донбасі, Володимира Путіна, його відносинах з владою.

Про відносини з владою

“Мене все життя Бог беріг від політики. Я ніколи не був в партії, в комсомолі. Завжди йшов по узбіччю, але це не заважало мені ставити спектаклі в головних театрах країни. Може, це і було моє призначення: що я – бандерівець, який оселився в квартирі головного бандита (в Москві Віктюк жив в квартирі, що раніше належала Сталіну), і жодного разу не поставив спектакль, який обслуговує систему. Навіть у МХАТі до 50-річчя СРСР я поставив “Украдене щастя” за Франком. Мало хто міг собі це дозволити ! “

Про життя в Москві

“Повірте, дуже складно. Але я роблю все, щоб вони знали, що я – українець” …

“У мене на дверях квартири в Москві є дві жовто-блакитні речі, і ніхто мені нічого не говорить. Але ж мій будинок перший від Кремля, і у мене жовто-блакитні стрічки. Це правда”.

Про війну на Донбасі

“Хочу жителям Донбасу сказати тільки одне: ви живете поза Богом, ви Його не чуєте. На секунду вимкніть всі телеканали, закрийте очі і побудьте в тиші. Без зла, без насильства, без вбивства. У цій тиші, долучившись до Неба, може бути , у вашій душі щось станеться. Повинно відбутися, якщо ви українці. якщо ви не громадяни України, навіть ця тиша вам не допоможе, тоді залиште Україну в спокої”…

“Ніколи, ніколи. Але так повинно було статися, бо ця енергія накопичується так повільно, без сорому і совісті, і чекає тієї хвилини, коли може вибухнути. Для тих, хто почав цю братовбивчу війну, немає ніяких бар’єрів, немає Бога. Там рис”…

Про Путіна

“Який же Путін” народ “? Він від чорта!”

Про те, що його називають епатажним

“Якщо є таємниця, якщо є світло в людині, який інші люди не можуть схопити, ось тоді і придумується всяка дурість. Я поставив більше двохсот вистав, і повірте, якби вони всі були епатажними, їх би ніхто ніколи не побачив. У мене є постановки, які йшли і йдуть по 25-27 років “.

Про мистецтво

“Мистецтво – це радість, життя – кошмар. Коли виходиш на підмостки, нічого іншого для тебе не існує. У цьому наш єдиний порятунок”.

Про життя після смерті

“Є продовження, душа повертається, якщо на землі є душа, їй споріднена, виконана тією ж радості, того ж осягнення світу в благоговінні … Як хочете це назвіть. Нещодавно вчені відкрили енергію могутніше всього нам відомого – темна енергія, темна немає від чорноти, а від міститься в ній світла. І цей світ керує всім. Ми не розуміємо, що це, але є душі, які сприймають ці посили … Душа йде в цю темну енергію, яка більше всієї відомої матерії у Всесвіті “.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий