“Компенсувати!” Рада прийняла шокуюче рішення – Коболєв аплодує, погасить борги. Країну трясе

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Верховна Рада України більшістю голосів прийняла у 2 читанні закон який дозволить компенсувати НАК “Нафтогазу” кошти за постачання газу населенню в рамках ПСО. Також цей закон було прийнято для врегулювання податкового боргу Укрнафти.

Про це повідомляє НВ Бізнес.

За проголосувало 283 нардепів.

Фінансове оздоровлення Укрнафти буде здійснено шляхом заліку з Нафтогазом і держбюджетом.

Згідно з законопроєктом, Нафтогазу виплатять зі спеціального фонду держбюджету 32,2 млрд грн компенсації за покладання на нього Кабінетом Міністрів спецзобов’язань (ПСО) з продажу газу для потреб населення і теплокомуненерго. Отримання компанією такої компенсації передбачено статтею 11 Закону «Про ринок природного газу».

“Ці 32,2 млрд грн Нафтогаз визнає як дохід (за рахунок цієї компенсації компанія планує бути прибутковою за підсумками року), і на цю суму буде нараховано податок на прибуток в розмірі 5,95 млрд грн. Потім Нафтогаз повинен заплатити Укрнафті за 2,06 млрд кубометрів газу, поставленого в 2006 році (15,1 млрд грн), і авансовий платіж за газ майбутнього видобутку (24,1 млрд грн), пояснював один з авторів законопроєкту”, – нардеп Сергій Нагорняк.

Згідно із законопроєктом, з цих коштів Укрнафта погасить податковий борг на суму 30,35 млрд грн. Додаткові грошові зобов’язання з податку на додану вартість і податку на прибуток, які виникнуть у Укрнафти в результаті угод купівлі-продажу газу у Нафтогазу, складуть 6,2 млрд грн.

“Сумарний обсяг надходжень до спеціального фонду державного бюджету в рамках угод між Нафтогазом і Укрнафтою складе 42,5 млрд грн (30,35 млрд грн плюс 5,95 млрд грн плюс 6,2 млрд грн)”, – йдеться в пояснювальній записці.

«При цьому, на виплату компенсації ПСО із спеціального фонду державного бюджету буде спрямовано 32,2 млрд. грн., а надлишок надходжень у сумі 10,3 млрд грн буде спрямовано на забезпечення додаткових джерел фінансування Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками (у сумі 8,9 млрд. грн), та фінансування видатків на реструктуризацію вугільної галузі (у сумі 1,4 млрд гривень)», — зазначено в пояснювальній записці.

Повідомляється також, що «реалізація положень закону дозволить врегулювати на законодавчому рівні розрахунки по зеленій енергетиці».

У попередньому варіанті законопроєкту пропонувалося витратити 5 млрд грн на створення національного авіаперевізника і 4 млрд грн на відновлення мостів на автомобільних дорогах.

Відзначимо, що голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв розраховує на швидкий поділ активів ПАТ “Укрнафта” в разі прийняття Верховною Радою законопроектів, які дозволять компанії виплатити 30,5 млрд грн податкового боргу. Про це він сказав в ефірі Youtube-каналу журналістки Яніни Соколової.

“Сподіваємося, що за кілька місяців ми зможемо сказати, що вся група “Нафтогаз” на 100% належить державі, і інші приватні акціонери і їх інтереси вийшли за межі групи”.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що висока ціна на газ на думку голови правління НАК “Нафтогаз” Андрія Коболєва насамперед пов’язана з бажанням газзбутів заробити. Таким чином він пояснив чому між ціною “Нафтогазу України” і газзбутів групи Дмитра Фірташа близько 30-40% різниці.

“Ціна є похідною не від того, який газ і де його беруть, а від іншої сторони бізнесу – наявності клієнтів. Коли у великого постачальника є 8-9 млн клієнтів (70% всіх споживачів газу в Україні), які дуже інертні, коли він знає, що 90% з них, швидше за все, цієї зими нікуди не перейдуть, від слова “зовсім”, і немає якогось органу, який би на цю ситуацію дивився дуже жорстко, що він буде робити? Він буде максимізувати маржу “, – заявив він.

Поділитися в соц.мережах

Добавить комментарий