“Сумнівне створення!” Зеленський не чекав – виконати не вдасться. “Відмовились” – шокуючий висновок

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Створення національного авіаперевізника, про який в квітні говорив президент України Володимир Зеленський, поки відкладається.

Про це пише портал wing.com.ua.

Видання пише, що у вівторок, 17 листопада, Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому два законопроекти, які спрямовані на погашення податкових боргів “Укрнафти” на більш ніж 30 млрд гривень.

В одному з цих законопроектів (4119) передбачалося розподіл 5 мільярдів з 10,3 мільярдів “зайвих надходжень” в результаті бюджетного заліку з ПрАТ “Укрнафта” “на здійснення заходів створення, розвитку та забезпечення діяльності національного авіаперевізника (5 млрд грн)”.

“Створення” національного перевізника “в Україні, особливо в умовах стагнації зазначеного ринку, обумовленої розповсюдженням коронавірусної хвороби, а також функціонування інших перевізників, виглядає сумнівним в аспекті ефективності використання бюджетних ресурсів”, – аргументувало скасування створення перевізника головне науково-експертне управління Ради, оцінюючи першу версію законопроекту.


До другого читання ця фраза з пояснювальної записки зникла, тепер утворився “надлишок” спеціального фонду держбюджету планується витратити суто для “забезпечення додаткових джерел фінансування Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2, і його наслідками (у сумі 8,9 млрд. грн.), і фінансування витрат на реструктуризацію вугільної галузі (в сумі 1,4 млрд. гривень). “

Також рядок про “національного перевізника” зникла з таблиці зі змінами в розподіл видатків держбюджету на 2020 рік.

“З цього можна зробити висновок, що від виділення грошей на” авіакомпанію мрії Зеленського “, по крайній мірі, в цьому році, відмовилися. Чи з’явиться вона в бюджеті на 2021 рік – поки невідомо”, – робить висновок видання.

Нагадаємо, Зеленський 22 квітня заявив, що ініціює створення державної авіакомпанії. Президент хотів, щоб флот національної авіакомпанії був сформований з літаків виробництва держпідприємства “Антонов”. Зеленський заявляв, що таким чином держава не тільки створить національну авіакомпанію, а й забезпечить замовленнями державний авіаконцерн “Антонов”, створивши додаткові робочі місця. Передбачалося, що українська компанія буде володіти власним авіапарком і виявиться на рівні надання послуг Turkish Airlines або “сінгапурських Авіаліній”. Потім прем’єр-міністр Денис Шмигаль підтвердив наміри президента.

ДжерелоПоділитися в соц.мережах

Добавить комментарий